Луцьк: розказали про зміни в правилах призначення субсидій

Сім’ям, які хочуть отримати знижку на оплату житлово-комінальних послуг, необхідно заповнити лише заяву та декларацію і подати ці документи до структурного підрозділу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d0%be%d0%b4%d0%b0-1-300x201

Це також можна зробити поштою, або заповнити електронні документи на сайті Мінсоцполітики, – повідомляє Громадське.Волинь.

Про правила призначення, нарахування і отримання субсидій під час брифінгу розповіла заступник начальника Департаменту соціального захисту Волинської ОДА Людмила Сірбіненко.

“Змінився порядок оплати за комунальні послуги. В минулому році сплачували обов’язковий відсоток платежу. А цього року – тільки те, що до оплати. Однією з умов надання субсидій, є щомісячна оплата комунальних послуг. У разі відсутності проплати субсидія знімається.

Підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, теж можуть скористатися субсидіями. Єдине, що при призначенні допомоги доходи будуть обчислюватися з урахуванням двох прожиткових мінімумів на особу (2900 грн.), яка на першій формі оподаткування, три прожиткові мінімуми – для 2  групи, 4 – для підприємців третьої групи”, – каже Людмила Сірбіненко.

Що ж до невикористаних субсидій минулого опалювального сезону, то, каже, посадовець, про них можна забути.
“Ці гроші лежали на рахунках організацій-надавачів послуг. Наприкінці опалювального сезону були проведені взаємозвірки і кошти повернули у держбюджет. Отже, у цей опалювальний сезон невикористані субсидійні кубометри не переносяться”, – роз’яснює пані Людмила.

Станом на кінець жовтня субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує 185 з половиною тисяч волинських сімей. На початку опалювального сезону вперше за призначенням субсидій звернулося майже 8 з половиною тисяч заявників. Очікують, що до кінця опалювального сезону кількість одержувачів на Волині сягне 220 тисяч.