У місті обговорили, чи бути музею у приміщенні синагоги

Ортодоксальна іудейська релігійна громада незадоволена тим, що міськрада не звернулася з приводу створення музею у приміщенні синагоги саме до неї.

Про це на зустрічі представників управління туризму та промоції з активістами розповіла представниця громади Ханна Матусовська.

t_1_uck_synagoga_1

Вона зауважила, що створення музею у приміщенні синагоги, яке наразі використовується спортивним клубом «Динамо», може призвести до релігійної ворожнечі.

Жінка нещодавно отримала відповідь від Волинської облдержадміністрації про те, що у приміщенні синагоги хочуть створити музей. Проте, як розповідає Ханна, з такою пропозицією влада звернулася не до правонаступників синагоги – ортодоксальної громади, а до реформістів.

«Ви провокуєте релігійний конфлікт. Я отримала відповідь від облдержадміністрації про те, що ви плануєте з реформістами створити музей. Але реформісти не є правонаступниками цієї синагоги і реформісти взагалі не є течією іудаїзму. Ви не звертаєтеся до нас, як до правонаступників, а звертаєтеся до них. Ми були в шоці від цієї ініціативи», – зазначила Ханна Матусовська.

Крім того, вона зауважила, що коли місто хоче долучитися до розвитку єврейського туризму, то місце музею варто узгодити з єврейською громадою, бо робити музей у башті – неповага до хасидів.

«Чотири хасидські двори, які були знищені і лежать на цукровому заводі достойні тільки башти?» – поцікавилася Ханна Матусовська.

Проте Наталія Бунда зауважила, що створення музею було тільки ідеєю. Головне завдання – зберегти синагогу від руйнування.

Чиновниця зазначила, що управління туризму готове співпрацювати з єврейською громадою та розглянути усі пропозиції, які стосуються розвитку туризму у місті.