На Волині головний лікар відзвітував за лікарняну касу

Лікарня знаходиться в таких умовах, коли зобов’язує пацієнтів “добровільно-примусово” сплачувати благодійні внески.
top-photo-1Про це під час прес-конференції 3 листопада заявив головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук, – повідомляє видання БУГ.

Депутат міськради Олег Тимосевичзапропонував, щоб не виникало непорозумінь з лікарями та пацієнтами звертатись у більш м’якій формі накштал “А Ви маєте можливість заплатити благодійний внесок?”.

Місцевих журналістів цікавило питання “який розмір благодійного внеску?”, на що головний лікар відповів: “Ми не маємо чітко встановленого розміру, хто скільки може”. Також пан Клачук наголосив, що питання благодійних внесків можна було б вирішити, якби лікарня отримувала додаткове фінансування в розмірі одного мільйона гривень (500 тисяч на медикаменти та 500 тисяч – господарчі витрати).

На Волині головний лікар відзвітував за лікарняну касу

На Волині головний лікар відзвітував за лікарняну касу

“Медицина зараз не недофінансовуєть. Ми порахували, якщо працювати лише на кошти, які нам дає держава, то ми може робити лише аналіз крові, сечі і ЕКГ. Нам не вистачає реактивів і до цього ж всього не всі реактиви ми можемо придбати за кошти субвенції. Ми не маємо іншого виходу, як працювати із лікарняною касою. У нас є правило, що не платять діти та учасники АТО. Хоча коли приходять люди і говорять, що не мають коштів, то ми також не заставляємо. Але зрозумійте нас, лікарі працюють на “голих ставках” і коли до мене приходять та говорять, що закінчилось щось там, то у мене є два варіанти, або зупинити роботу, або працювати з лікарняною касою”, – зазначив Олександр Клачук.