Шведська компанія зробила енергоаудит луцьких бюджетних установ

Вчора, 7 вересня, відбулася зустріч представників компаній “SWECO” та “Гарде” з керівниками закладів Луцька, які потрапили до списку, як пріоритетні для втілення проекту з енергоефективності, – повідомляє « Волинська правда».

imgsize

Експерти шведської організації НЕФКО та компанії SWEKO, які виступають технічними консультантами проекту «Енергоефективність в громадських будівлях м. Луцька», після проведеного аудиту 46 об’єктів бюджетних сфер Луцька, вже мають попередні результати. Таким чином визначатимуть будівлі, на які будуть спрямовуватися кошти для їх модернізації . Проект передбачає отримання кредиту у розмірі 5 млн євро від Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО та 2 млн євро гранту від Фонду E5P на енергозбереження та енергоефективність. Ще одну частку профінансує Луцька міська рада.

 

Така програма дасть можливість завдяки європейським інвестиціям зробити міські бюджетні об’єкти більш енергоощадливими.

 

Асистуючий керівник проекту (SWECO) Юлія Косулько розповіла про те, які результати огляду будівель і, якими будуть наступні кроки.

 

Протягом 5-9 вересня цього року представники компанії “SWECO” спільно з українськими партнерами – компанією “Гарде” проводили збір необхідної інформації.

 

« 71% перевірених нами будівель (садочки, школи, заклади культури і т.д. ) вже готові до наступного етапу нашого проекту – розробки технічних розрахунків енергозбереження , після них будуть економічні та екологічні. Дані по інших 29% споруд бюджетної сфери міста будуть доопрацьовуватися».

 

Керівник проекту SWECO Гуннар Барк каже , що такі проекти уже успішно реалізовуються у Черкасах та Житомирі.

 

«Звичайно до кожного об’єкта ми підходимо індивідуально і пропонуємо варіанти вирішення проблеми енергоефективності, але, якщо говорити цифрами, то, наприклад, 38 черкаських шкіл отримали на енергомодернізацію – 7 млн грн. А окупність таких заходів енергоефективності «відіб’є затрати» за декілька років , наприклад утеплення фасадів – за 30-40 років, теплоізоляція чи заміна труб – за 3-5 років» .

джерело http://www.pravda.lutsk.ua/