Суд змусив орендаря платити більше за землю

Господарський суд Волинської області задоволив позов Володимир-Волинської місцевої прокуратури про внесення змін до договору оренди 42 га земель, розташованих на території Старозагорівської сільської ради Локачинського району.
top-photo-3
Договір оренди цієї земельної ділянки було укладено між райдержадміністрацією та одним із фермерських господарств району ще у 2007 році строком на 25 років, – повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.

Розмір орендної плати за користування цією землею становив 500 грн у рік за 1 га та тривалий час не переглядався, хоча, згідно з Податковим кодексом України, він повинен складати не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тобто близько 47 тисяч гривень.

Неодноразові звернення відділу Держгеокадастру у Локачинському районі з пропозицією привести договір оренди землі у відповідність до вимог нових ставок орендної плати та врегулювати це питання у добровільному порядку орендар ігнорував.

Коли у справу втрутилась Володимир-Волинська місцева прокуратура суд прийняв рішення про внесення змін до договору оренди та збільшення річної плати за користування землею до розміру, передбаченого чиним законодавством.