Луцький пенсіонер від інфразвуку втікає ночувати на вокзал

Луцький пенсіонер Григорій Квятковськийпереконує, що чує інфразвук. Це явище йому настільки допікає, що часом чоловік змушений втікати ночувати на вокзал.
top-photo-1Про це пише Наталія Кравчук на шпальтах Вісник і К.

Вперше сторонній шум у помешканні, в якому живе десятки літ, Григорій Вікторович почув у березні 1995-го. Пам’ятає те страшне відчуття. Нестерпний звук стискав голову, сковував свідомість.

«Раніше я працював провідним спеціалістом обласного управління сільського господарства. А це тільки вийшов на пенсію – і почав звертати увагу, що є ті шуми. Біля нашого будинку (просп. Соборності, 16а. – Авт.) стоїть бойлерна. От я там і знайшов джерело інфразвуку та вібрації», – розповідає чоловік.

Лучанин став звертатися в різні інстанції. Розповідав, наскільки інфразвук шкідливий. Звідусіль надходили відповіді, що всі шуми від бойлерної у дозволених межах.

«Питав сусідів одних, других – усе нормально, ніхто не чує. А це дивлюсь якось уночі у вікно: я не сплю – і в сусідньому будинку всю ніч в одній квартирі світиться. І так не один раз. Думаю, зайду, познайомлюся. Там мені сказали, що ночами не сплять, бо голова болить дуже. І це тільки в певні години, в певні дні. Таких людей, що чують інфразвук, у Луцьку знаю близько десяти», – каже він.

Пенсіонер показує тріщини в сусідній дев’ятиповерхівці, яку «по швах», ніби степлером, скріпили скобами від фундаменту аж до даху

Майстер з ремонту й устаткування центральних теплових пунктів і тепломереж ДКП «Луцьктепло» Олег Марущак, який обслуговує цю бойлерну, струджує: «Для мене загадка, чому пан Квятковський так вирішив, що шум іде від нашої бойлерної. На тому приміщенні немає жодної антени, яка б, припустимо, могла б спричиняти якусь негативну дію. У нас там одна вода по трубах біжить. Можливо, шуми йдуть з іншого джерела. Неподалік є розподільчий пункт обленерго. Але щодо інфразвуку – то точно не до нас».