БУРШТИНУ КРАДУТЬ НА МІЛЬЙОНИ ДОЛАРІВ, А БЮДЖЕТ ОБЛАСТІ – ПОРОЖНІЙ, – ІГОР ПАЛИЦЯ

Область «з гордістю» ділить п’ятивідсоткове перевиконання обласного бюджету, яке становить 13 мільйонів гривень, в той час як на Волині з 6 гектарів крадуть бурштину на 12 мільйонів доларів. На цьому наголосив голова облради Ігор Палиця під час 7-ої позачергової сесії Волинської облради.

53
З його слів, йому не зрозуміло, чому нікого не цікавить, хто займається незаконним видобуванням, натомість лісову охорону, яка мала б охороняти ліс, бентежить, чому на місця видобутку виїхала комісія, що досліджує нанесену такою діяльністю шкоду.

Як ішлося раніше, легалізація видобутку бурштину завдяки роботі комунального підприємства «Волиньприродресурс» дозволить наповнити бюджет області та розвивати регіон. Проте, будь-які спроби легалізації на місцях, зі слів Ігоря Палиці, нариваються на опір центральної влади.

Зокрема, нещодавно під час візиту в Маневицький район комісії, сформованій згідно із рішенням облради задля обстеження наслідків незаконного видобування бурштину, не дозволили здійснювати свою роботу. Як стало відомо, 7 вересня, коли працівники таки спробували обстежити площі, представники лісової охорони, всіляко перешкоджаючи роботі комісії, заборонили їй це робити, мотивуючи тим, що для цього необхідне відповідне рішення профільної комісії райради.

«Я з великою повагою ставлюся до підрозділу «Світязь», до тих хлопців, які віддавали своє життя на сході, але я не розумію, чому не виникає питання: «хто копає?», «чому лісова охорона не займається охороною лісу, який вивозять у неймовірних масштабах. Натомість питають: а чому ви туди поїхали? (йдеться про візит комісії, – ВН). Ми збираємося ділити 5% перевиконаного бюджету. Це 13 мільйонів гривень, тоді, як на 6 гектарах, де незаконно видобувають бурштин, крадуть 12 мільйонів доларів», – заявив голова облради.

джерело http://www.volynnews.com/