У ЛУЦЬКУ – НОВИЙ ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ВІЗ

Новий порядок отримання віз вступає із 20 січня 2017 року. Відтепер замість того, щоб особа, яка подає документи, сама телефонувала до кол-центру, їй протягом визначеного часу зателефонують працівники.

Про це повідомили 19 січня під час прес-конференції в Луцьку, інформує ВолиньPost.

Розповіли, що систему впровадили у жовтні 2016 року у Київському консульському окрузі і вона швидко показала свою ефективність. Головна відмінність від старої системи полягає в тому, що працівники кол-центру самі телефонують до заявника, а не навпаки.

«Це дуже полегшує систему, бо раніше заявники, наприклад, хотіли одночасно зателефонувати до кол-центру, а це було неможливо», – розповів Пьотр Матусик.

Тож, Міністерство закордонних справ запроваджує її в інших консульствам. Із 20 січня вона діятиме у Луцькому, Одеському та Харківському. Згодом її запровадять у всіх консульствах. Стара система першим кроком передбачала передоплату у банку за послуги пункту прийму візових анкет. Особа залишала номер паспорта, особисті дані та номер телефону і отримувала квитанцію.

У новій системі після отримання квитанції в банку особа, яка має намір подати візові документи, очікуватиме на дзвінок від співробітника кол-центру. Тому дуже важливим є те, щоб особа подавала правильний номер телефону, аби згодом була можливість здійснення контакту та отримання терміну від працівника кол-ценру.

«Визначення терміну не залежить від оператора, а відбувається автоматично через комп’ютерну систему, – зазначив Матусик. Якщо термін підходитиме, то особа прийде і подасть документи у вказаний час. Якщо ж термін не підходитиме, є можливість встановлення іншого. Тому треба буде зачекати кілька днів, поки працівник кол-центру знову зателефонує та запропонує новий термін.

Якщо не підійде жоден із запропонованих термінів, тоді особі повернуть передоплату. Тож, можна буде здійснити оплату ще раз та очікувати на нові терміни. Повертають кошти через надання заяви у пункті прийому візових анкет, потім заяву передають до банку, який і поверне кошти.