Луцьк: бізнесмени платитимуть за користування благоустроєм

У Луцьку просять змінити положення Про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення тимчасових споруд з метою провадження підприємницької діяльності.

Відповідну пропозицію обговорювали 20 січня під час постійної комісії міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва.

Відтак, начальник відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко розповіла, що до існуючого положення пропонують внести зміни так, аби не погіршувати ситуацію для підприємців.

Вона повідомила, що дотепер під час отримання паспорта прив’язки для встановлення тимчасової споруди підприємець не мав сплачувати коштів за користування об’єктами благоустрою. Так чи інакше, встановлюючи споруду підприємці використовують такі об’єкти, тому у змінах пропонують брати за це кошти до бюджету. Тож за попередніми підрахунками, луцька казна зможе отримати близько 2 мільйонів гривень.

Попередньо пропозицію обговорювали на круглому столі із підприємцями, які запропонували внести деякі. Якщо тимчасову споруду на зиму не розбирають, то встановити орендну пату обсягом 30% від вартості. Просили також не встановлювати чітких календарних меж для роботи літніх майданчиків, адже вони не завжди можуть відкритися згідно із розкладом. Також підприємці попросили не продовжувати договори оренди для недобросовісних колег, які не сплачують оренду чи не утримують в належному стані свої споруди.

До слова, заплановано, що обсяг плати залежатиме й від місця розташування споруди – для цього розрахували спеціальні коефіцієнти. Встановлять певну плату і для осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність «з рук» – наприклад, торгуючи повітряними кульками у парку. Контролюватимуть це питання працівники муніципальної поліції. Надалі пропозицію ходо затвердження змін розглянуть на сесії міськради.