Як виконується районна Програма зайнятості населення

На оперативній нараді при голові Шацької райдержадміністрації говорили про виконання районної Програми зайнятості населення.

16 січня під головуванням голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця та за участю голови Шацької районної ради Сергія Карпука, керівників районних установ та організацій, селищного та сільських голів, начальників управлінь, відділів структурних підрозділів райдержадміністрації відбулася оперативна нарада.

Про виконання районної Програми зайнятості населення на період до 2017 року інформувала директор центру зайнятості Мирослава Терета.

З її слів, упродовж 2016 року послугами служби зайнятості в районі скористалося 1 006 незайнятих громадян, в тому числі 861 безробітних. Серед безробітних, які скористалися послугами центру зайнятості 56,6% – особи робітничих професій, 26,4% – службовці, 17% – особи без професії або такі, які займали робочі місця, що не потребують спеціальної підготовки. Станом на 1 січня 2017 року на обліку в районному центрі зайнятості перебувало 336 безробітних громадян. З них 179 осіб (53,3%) – робітники, 91 (27,1%) – службовці, 66 (19,6%) – особи без професії. Із зареєстрованих громадян 53% – жінки, 32,4% – молодь у віці до 35 років, 57,1% – жителі сільської місцевості.

Активними заходами сприяння зайнятості населення охоплено 672 особи, в тому числі працевлаштовано 437 осіб, з них безробітних – 318 (103,9% планового завдання); виплачено одноразово допомогу по безробіттю для започаткування власної справи 5 безробітним (83,3% планового завдання); залучено до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру – 139 безробітних (66,8% планового завдання); охоплено професійним навчанням, підвищенням кваліфікації та перепідготовкою 96 безробітних (83,5% планового завдання). Рівень працевлаштування після проходження профнавчання складає 98,9%.

Для запобігання молодіжного безробіття та заради формування в молоді мотивації до праці, усвідомленого вибору професій здійснюється системна, комплексна профорієнтаційна робота із залученням роботодавців, навчальних закладів. Протягом навчальних 2015-2017 років проводились презентації професій, профорієнтаційні уроки, вікторини, дні відкритих дверей. У 2016 році 1 214 особам, що навчаються у навчальних закладах різних типів, надано профорієнтаційні послуги. Професійне навчання безробітних зосереджено на підготовку під потреби ринку праці та конкретне замовлення роботодавців.

Під замовлення підприємств різних форм власності навчалось 96 осіб. Навчання організовувалось для сфери торгівлі та послуг, освіти (кухар, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, бухгалтер, машиніст – кочегар котельні).

У співпраці із партнерами активно функціонував проект «Зимова аграрна школа». У жовтні 2016 року розпочав свою роботу його восьмий сезон.

Доповідачка повідомила, що вкрай погано освоюються кошти, які виділяються з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з чинним законодавством, селищна та сільські ради, інші установи можуть їх використовувати на суспільно-корисні справи, наприклад, благоустрій, при умові співфінансування (50% на 50%).

Для прикладу, якщо хочуть використати гроші з Фонду у сумі 3 тис. грн., то потрібно виділити стільки ж зі своєї казни. У минулому році з 40 тис. грн., закладених на громадські роботи, було використано лише 3 тис. грн. (займалися лише Шацька селищна та Світязька сільська ради). У цьому році на ці цілі було вирішено закласти лише 15 тис. грн.