«Ми будемо змушені «перейти в тінь», – луцькі таксисти про високі податки

Луцькі таксисти хочуть, щоб їх віднесли до першої групи платників єдиного податку, – пише «Волинська правда».
Про це лучани написали на сайті Єдиної системи електронних петицій.

Автор петиції Микола Воробйов пише про те, що: «У місті Луцьку склалась загрозлива ситуація, яка призведе до того, що усі таксисти міста просто-на-просто перейдуть у тінь. Податкова інспекція на підставі рішення міської ради примусово переводить таксистів (КВЕД 49.32 Надання послуг таксі) на другу групу платників єдиного податку. При цьому розмір щомісячних податків складе 1344 грн (для порівняння – податки для першої групи складуть 512 грн)».

Відповідно до Податкового кодексу до першої групи платників належать самозайняті особи (підприємці без найманих працівників), оборот складає не більше 300 000 грн/рік, та які надають побутові послуги населенню. Тому це стосується і таксі (легковий автомобіль, не маршрутка).

«Ми працюємо самі на себе, оборот складає навіть не половину граничного, підприємств не обслуговуємо, це індивідуальний транспорт. Закон має бути логічним і захищати громадян. Будь-ласка, надайте право працювати чесно», – звертається у тексті петиції автор.

Петиція з’явилася на сайті сьогодні, 25 січня, тому наразі її підтримало лише 3 людини із 300 необхідних. До кінця збору підписів залишилось: 14 днів.