Нововолинськ: у людей згоріла техніка через замикання електрики

Мешканці кількох будинків у Нововолинську вимагають компенсувати вартість техніки, яка згоріла під час замикання елктромережі.

Інцидент трапився 22 жовтня у будинках №19, 21, 23 на вулиці Винниченка та на вулиці Кримського, 1.

Як зазначають працівники «Волиньобленерго», така ситуація виникла тому, що бурульки, які падали з даху будинку, пошкодили електричні проводи, внаслідок чого трапився перепад напруги з 220 вольт на 380.

У жителів будинку перегоріли радіоприймачі, телевізори, холодильники, пральні машини, комп’ютери та інша техніка.

«Ця ситуація трапилася приблизно в 11:00. Світло у квартирі стало яскравим. До будинку прибули працівники електронагляду. Вони сприяли тому, аби найшвидше ліквідувати проблему. А з ЖЕКу з’явився лише один працівник: ні Чайки, ні начальника 3-ого ЖЕКу не було. Ми їх чекали, телефонували. Та ніхто так і не приїхав. Люди хотіли акт складати, але в обленерго сказали, що мають бути представники ЖЕКу. З міської влади теж ніхто не прибув. Ми зателефонували до депутата міської влади Валерія Мниха, то він порадив звернутися з колективною заявою.

Працівники електромережі ввімкнули світло на півгодини, аби люди перевірили, що згоріло», – зауважила мешканка одного з будинків Надія.

Представники обленерго запевнили, що 23 січня світло ввімкнуть, але для повної ліквідації проблеми потрібно декілька днів.

Генеральний директор Нововолинського ЖКО Олена Чайка відмовилася коментувати ситуацію.

Мешканці будинків планують звернутися в ЖЕК із колективною заявою.

«Хочемо, аби прийшла комісія та кожному зробила опис майна і нам відшкодували збитки в повному розмірі. Хлопці з «Волиньобленерго» виклалися на максимум. До них претензій взагалі немає», – повідомив один із потерпілих.

За словами нововолинки Надії, комісії у них не було.

«Вона відвідала лише один будинок, де проживає суддя. Члени комісії зазначили, що ця ситуація  склалася не з їхньої вини. У них не зафіксовано, що був такий перепад напруги. Тепер кожен сам по собі, все за наші гроші», – зауважила жінка.

А один із  мешканців будинку розповів, що працівники електронагляду вважають: з їхньої сторони ніякого перепаду напруги не зафіксовано.

«Така ситуація виникла внаслідок падіння бурульки. Хотів довідку взяти, що були перепади температури, але  вони зазначили, що це не їхня вина і всі питання до ЖЕКу», – додав він.