У ЛУЦЬКУ З’ЯВИВСЯ «НУЛЬ МЕТРІВ НАД РІВНЕМ МОРЯ»

Протягом трьох днів Луцьк став центром сучасного урбаністичного мистецтва.
img_7406
Саме тут, на території культурно-розважального центру«Адреналін Сіті», вперше проходить фестиваль «ПоліхромА».

За словами організаторів – галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» та майстрів сучасного мистецтва, вони ставлять за мету децентралізувати арт-простір України, створюючи нові мистецькі осередки.

У рамках фестивалю з’явився гігантський мурал від Сергія Радкевича (Teck) та Андрія Присяжнюка (And).

Мурал має назву «Нуль метрів над рівнем моря», назва написана зверху композиції за допомогою шрифту Брайля. Сергій Радкевич, який уже поїхав на інший проект, працював над обличчям, а Андрій – над іншими деталями композиції. Тож про роботу над малюнком, що тривала шість днів, розповів And.

«Робити таку колаборацію насправді складно, тому що кожен працює у своїй манері, а треба було зробити все так, щоб виглядало гармонійно, передавала почерк кожного з художників, але й органічно між собою було поєднано», – зізнався Андрій Присяжнюк.

img_7404

img_7411

Розповідаючи про те, як з’явилася ідея, Андрій каже, що автори хотіли зіграти на контрасті.

«В «Адреналін Сіті» все динамічно, шумно, багато розваг, а ми вирішили зробити роботу, яка б навпаки виражала якийсь спокій. Стіна була в напіваварійному стані: і стіни обсипалися, і плитка. До того ж вона нерівна, є багато рельєфів, дверей. Взагалі було питання, чи варто починати. Але це був своєрідний виклик для нас, і я вважаю, що ми справилися із своїм завданням. Хоча насправді мені потрібен час, щоб об’єктивно оцінити власну роботу», – каже художник.

Зараз він також працює над проектом, який реалізується на території «Сіті парку», де будується галерея під відкритим небом «4х8 gallery». Це буде змінна експозиція, яка складається із 4 плит, над форматом якої зараз ще працюють.

Всього у рамках урбан-фестивалю «ПоліхромА» з’явиться сім муралів і одне графіті.

Луцький художник Дмитро Микитенко розповів, що у Луцьку малює нечасто. Натомість його роботи можна побачити в Житомирі, Одесі, Києві, Івано-Франківську та за кордоном. На території «Адреналін Сіті» він працює над абстрактною композицією, яка має дві назви – «В очікувані Сіріуса» або «Парад овалів». Вона є частиною циклу «Абстрологія» (абстрактна астрологія, – пояснює Дмитро).

«В сучасному просторі і так є дуже багато інформації, тому в своїх роботах я не намагаюсь якось інформативно навантажувати глядача. Це моя візуальна поетика, вільна геометрія, яка не викликає будь-яких асоціацій, щоб її зрозуміти, треба ввімкнути не розум, а фантазію», – поділився Дмитро Микитенко.

img_7441

Також над роботами на території “Адреналін Сіті”, попри спеку, творять вуличні художники зі Львова та Івано-Франківська. Завершити їх вони планують завтра.

img_7409

img_7408

img_7421

img_7411img_7417

img_7419

img_7424

img_7429

img_7435

img_7439

img_7433

джерело http://volyn.tabloyid.com/