ЧЕРЕЗ ЗАКОН САВЧЕНКО ПОГІРШИЛАСЯ КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ НА ВОЛИНІ

На початку 2016 року рівень розкриття злочинів на Волині становив 20,6%, а на кінець року сягнув 30,2%.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії Волинської облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Керівник Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро  Шпига пояснив, що соціально-економічна ситуація в країні та війна на сході накладають відбиток на криміногенну ситуацію в області.

Окрім того, закон Савченко дав змогу злочинцям вийти на свободу, не відбувши повністю покарання. Серед них – особи, яких в 90-ті роки минулого століття, яких судили на великі терміни: рецидивісти, члени банд. Відтак, зі слів Петра Шпиги, чимало з них прибувають на Волинь та формують тут організовані злочинні групи.

Зі слів очільника поліції, 70% тяжких і особливо тяжких злочинів на Волині скоєні групами, які приїжджають з інших областей України – Донецької, Одеської областей, Херсону, Харкова, Вінниці.

Серед них – особи кавказької національності. Зі слів Шпиги, це більше 20 осіб, які прибули на Волинь та займались крадіжками та грабежами.

Зі слів Петра Шпиги, поліція працює, аби стабілізувати ситуацію: на початку 2016 року рівень розкриття злочинів становив 20,6%, а на кінець року сягнув 30,5%.

Криміногенна ситуація на дорогах, зі слів Петра Шпиги, погіршилась. Це пов’язано, в тому числі, з ліквідацією ДАІ і ППС.

«2016 рік патрульна поліція фактично діяла лише в Луцьку. Інші міста і райони забезпечення безпеки дорожнього руху не мали. Люди втратили фактор страху і безпеки, почало їздити більше п’яних за кермом», – зазначив Петро Шпига та додав, що ситуацію має виправити запуск роботи груп швидкого реагування в області.