НА ВОЛИНІ ПОБУВАВ ПРЕДСТАВНИК ЄВРОПАРЛАМЕНТУ (ФОТО)

Днями на Волині з робочим візитом перебував Генеральний Секретар Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів Мартін Гульєрмо-Рамірез.

За ініціативи директора Агенції розвитку Єврорегіону Буг Ірини Ітані Генеральний Секретар Асоціації Європейських Прикордонних Регіонів Мартін Гульєрмо-Рамірез за строк своїх повноважень здійснив перший візит на територію Волинської області.

Так, він зустрівся з головою Поромівської ОТГ Іваничівського району Євгеном Недищуком, де останній розповів про наявні ресурси та перспективи розвитку цієї території: будівництво неподалік шахти №10 новітньої теплоелектростанції, а також будівництво крохмального заводу. Також він звернув увагу на те, що у Морозовичах є невеликий перехід, де стоять прикордонники, але наразі він не має офіційного статусу, тож у перспективі розглядається можливість зробити перехід офіційним.

У Нововолинську разом з паном Мартіном Гульєрмо-Рамірезом делегація завітала до представництва Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”. Генеральний Секретар був приємно вражений різноманітними програмами та проектами Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”, що спрямовані на всебічну підтримку мешканців області.

Мартін Гульєрмо-Рамірез відвідав Низкиницький чоловічий монастир Успіння Пресвятої Богородиці, який теж має транскордонне українсько-польське духовно-історичне надбання та позитивну енергетику.

Одним з проектів, автором якого є директор Агенції розвитку Єврорегіону Буг Ітані Ірина, є реконструкція старого клубу в селі Михлин Горохівського району в сучасний культурний центр.

Зустрічав у Михлині депутат Волинської обласної ради та голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Андрій Турак. Разом делегація відвідала приміщення культурного центру: урочисту залу, бібліотеку, більярдну кімнату, комп’ютерний клас, кімнату з настільними іграми та навіть приміщення, у якому встановлене обладнання, що дозволяє забезпечувати функціонування та опалення культурного центру за допомогою альтернативних видів енергії.

Мартін Гульєрмо-Рамірез був захоплений таким проектом Агенції розвитку Єврорегіону Буг та звернув увагу на те, що культурний центр такого рівня може бути не лише місцем зустрічі місцевих мешканців та жителів району, але може стати місцем для проведення офіційних зустрічей високопосадовців з європейських інституцій, в тому числі з Європейської комісії. На його думку, такий захід може стати початком наступного міжнародного проекту, що діятиме на території Волинської області.

Андрій Турак також показав приміщення старої школи в селі Угринів, що може бути в рамках певної міжнародної програми переорієнтоване на місцеву амбулаторію, яке бути надати жителям не тільки послуги з лікування, але й профілактики.