Під Луцьком знайшли дитячий черевик XVIII століття (ФОТО)

Хранитель фондів Волинського краєзнавчого музею Наталія Пушкар називає знахідку справжнім дивом. Ніде в музейних експозиціях вона не зустрічала такого досконалого і так збереженого дитячого черевичка. Про це повідомляє День.

f_5345552151473526076

Н.Пушкар розповіла, що під час розкопок на місці битви під Берестечком було знайдено фрагмент чобота і чимало шматків шкіри, з яких в Ермітажі майстра пошили чоботи. Кілька таких чобіт зараз виставлено в експозиції музею.

%d0%bc%d1%83%d0%b7%d0%b5%d0%b9-%d0%b4%d0%b5%d1%82%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%b1%d0%b0%d1%88%d0%bc%d0%b0%d0%ba

«На козацьких могилах» у Пляшевої поблизу Берестечка знаходили фрагменти старовинного взуття. А от щоб знаходили цілу туфельки – не чула», – повідомила вона.

Вражає музейників те, що дитячий черевичок, який Наталія Пушкар датує не пізніше кінця 18 століття, виготовлений вручну з цільного шматка чиненої шкіри, по викрійці, без використання шевській колодки.

Оскільки пройшло багато часу, фахівці не можуть встановити, з якого матеріалу на черевичку виготовлені гудзики.

З неофіційних джерел відомо, що там, де знайшли середньовічний черевичок, раніше знаходили багато монет, уламків цікавою кераміки.

Зараз ця територія є приватною власністю. Унікальну річ, якою є черевичок, передали до музею, де він після підготовчої роботи займе гідне місце в експозиції відділу давньої історії.

джерело http://ru.golos.ua/