НА ВОЛИНІ ОЧІКУЮТЬ РЕКОРДНИХ ВРОЖАЇВ СОНЯШНИКА

В окремих господарствах області приступили до збирання насіння соняшника. Цьогоріч очікується рекордний валовий збір, оскільки посівні площі цієї культури подвоїлися до рівня попереднього року і складають понад 5 тисяч гектарів.

jdkljslkjdl

Про це повідомили у відділі інформаційної політики Волинської ОДА.

Окрім цього, підвищений температурний режим сприяв більш швидкому дозріванню сої, яку на сьогоднішній день обмолочено на площі 3,5 тисячі гектарів (9 відсотків), намолочено понад 7 тисяч тонн. Окремі господарства приступили до обмолоту гречки, обмолочено 300 гектарів (14 відсотків), намолочено понад 400 тонн.

Аграрії практично завершують збір картоплі. За станом на середину вересня викопано 54 тисячі гектарів, що становить 75 відсотків до загальнообласної площі, зайняті цією культурою, накопано майже 900 тисяч тонн картоплі. В активній фазі процес збору овочевої продукції. Овочі зібрано з площі близько 2 тисячі гектарів (15 відсотків), урожай склав близька 40 тисяч тонн.

Пришвидшений розвиток цукрових буряків, також спонукав аграріїв до дещо раніших, ніж зазвичай, строків копання цукрових буряків, які викопано на площі 500 гектарів (4 відсотка) накопано 20 тисяч тонн. В області розпочався сезон заготівлі цукросировини 1 вересня на Гнідавському цукровому заводі, а з 6 вересня – на ПП «Європацукор», а перший цукор з буряків нового урожаю отримано на цих заводах відповідно 3 та 11 вересня. За станом на сьогоднішній день Гнідавський цукровий завод виробив понад 4 тисячі тонн.

джерело http://www.volynnews.com/