Мешканці луцького ОСББ навчилися платити за світло у п’ять разів менше

Платити в п’ять разів менше за спожиту електроенергію навчилися мешканці будинку на вулиці Конякіна, 14Б, що у Луцьку. Відтепер тут у допоміжних та приміщеннях загального користування всі лампи розжарювання замінено на енергозберігаючі. Модернізацію електроосвітлення ініціювали активісти ОСББ «Добробут 14Б». Загальна вартість проекту – 18 тисяч гривень, а реалізували його за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на умовах співфінансування.

Про це повідомили у прес-службі Фонду.

«Після створення ОСББ ми взяли за мету створити комфортніші умови проживання наших мешканців, при цьому ефективно використовуючи їхні кошти. Одним із перших проектів було модернізувати електроосвітлення шляхом заміни ламп розжарювання на енергоощадні в місцях загального користування – коридорах, підвалах та на міжсходових майданчиках. Але, оскільки цей проект дороговартісний, ми звернулися у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», де його підтримали. Відтак відремонтували електрощитову, замінили старий лічильник на новий, який не потребує повірки 16 років. Також закупили всі нові світильники і встановили 100 енергоощадних ламп. У результаті споживання електроенергії скоротилося в п’ять разів. Раніше ми щомісяця платили 2,5 тисячі гривень, тепер за весь будинок ця сума становить 520 гривень. Відтак витрачені на модернізацію кошти нам окупляться вже через півроку», – розповідає голова ОСББ «Добробут 14Б» Володимир Кацевич.

З його слів, це перший проект, реалізований спільно з Фондом. Повторне звернення мешканці вже ініціювали, і стосується воно утеплення будинку. Хоча на сьогодні зроблено чи не найголовніше – встановлено лічильник обліку тепла. За три місяці опалювального сезону за спожите тепло вони сплатили на 350 тисяч гривень менше.

Мешканець будинку Микола Андрусік позитивно відгукується про створення та діяльність ОСББ. Каже, якщо жителі самі будуть активними й націленими на результат та допомагатимуть ОСББ, то зміни на краще швидко стануть помітними.

«Ми допомагаємо ОСББ відповідно до їхніх звернень. У цьому будинку – це проект модернізації електроосвітлення, що дозволяє суттєво економити кошти. Енергоефективні програми – у пріоритеті, ми завжди готові їх реалізувати спільно з громадою», – наголосив менеджер Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Андрій Кремський.

Як розповіла менеджер Офісу розвитку кварталу на вулиці Гордіюк, 37 Леся Подольська, мешканці цього будинку звернулися до них ще на етапі створення ОСББ.