Вусенко відтягує чергову сесію міськради, аби отримати право вето

Секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко намагається скликати позачергову 19-ту сесію Луцької міської ради, аби отримати право вето, яке може дозволити їй заблокувати рішення депутатів про зняття її з посади. Утім безуспішно.

Про це йшлося під час ток-шоу «Протилежний погляд» 3 березня.

Позачергова 19-та сесія Луцькради була призначена менш, ніж за добу до її початку, і на ній мали розглядати лише одне питання – щодо припинення повноважень міського голови. Це – необхідний механізм для того, аби секретар ради отримала повноваження виконувача обов’язків і змогла скерувати клопотання у Верховну Раду щодо проведення дострокових виборів мера в Луцьку.

Але замість того, щоб скликати позачергову сесію, отримати повноваження і відправити клопотання в 15-денний термін, як того вимагає закон, Юлія Вусенко затримала її скликання, а, отже, розпочала виконувати обов’язки міського голови, фактично знехтувавши нормами закону і керуючись лише своїм одноосібним рішенням.

Крім того, призначивши менш, ніж за добу позачергову сесію на 12:00 24 лютого, секретар ради Юлія Вусенко відмовлялася визнати її неправомочною попри відсутність кворуму: перед засіданням зареєструвався лише 21 обранець. Натомість на чергову сесію, яка, згідно із повідомленням секретаріату, була запланована на 13:00 цього ж дня, прийшло 29 депутатів. Проте Юлія Вусенко не захотіла проводити чергову сесію.

Цей фарс секретар спробувала повторити і під час наступної спроби розпочати 19-ту позачергову сесію 2 березня. Не обговоривши дату проведення сесії є жодною фракцією, окрім «Самопомочі», членом якої вона є, Вусенко призначає сесію на наступний день. На засідання не з’являється достатня кількість депутатів, сесія знову не розпочата.

Через це блокується робота Луцької міської ради, адже секретар не оголошує проведення 20-ї, чергової сесії, на якій мають, серед іншого, розподілити кошти на харчування в дитсадках та вирішити земельні питання, які повинні розглядати хоча б раз в місяць (цей термін сплив 1-го березня).

Таке умисне затягування і маніпуляції, безглузде на перший погляд, має чітку мету – бажання Юлії Вусенко втриматись на займаній посаді. Як зазначив під час ефіру голова фракції УКРОП у міській раді Ігор Поліщук, на чергову, 20-ту сесію, внесли проект рішення про зняття з посади пані Вусенко. Проте, якщо секретар проведе позачергову, 19-ту сесію, то отримає право вето – можливість блокувати рішення, прийняте депутатами.

Поліщук припускає, що проведення сесії навмисно відтягували, аби цей час використати для того, щоб переконати депутатів підтримати кандидатуру Вусенко.

Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, голова фракції «Солідарність» у міській раді Євгеній Ткачук розповів про погрози, що надходять йому та членам його родини. Крім того, погрожують і депутатам від фракції УКРОП у міській раді.
«Один із власників групи «Континіум» сказав, що у випадку моєї непідтримки кандидатури Юлії Вусенко як виконувача обов’язки міського голови мій мандат депутата від «Солідарності» відізвуть», – сказав Ткачук.

Окрім того, депутат розповів про тиск, який чиниться на нього та членів його родини зі сторони голови Волинської ОДА Володимира Гунчика: «Замуровуй магазини свого сина. Організуємо тиск податкової та контролюючих органів», – процитував погрози депутат.