Україна завоювала бронзу у змішаній естафеті на етапі Кубка IBU в Отепя

Збірна України у складі Юлії Журавок, Віти Семеренко, Руслана Ткаленко і Андрія Доценко завоювала бронзову нагороду у змішаній естафеті на заключному етапі Кубка IBU в Отепя. Українці використовували в цій гонці 7 додаткових патронів, але поступилися ходом Норвегії та Франції, які показали аналогічні результати на вогневих рубежах.

Непоганий старт гонки задала Юлія Журавок, яка чисто відстрілялася на лежанні, а на стійці використовувала 2 доп.патрона. Естафету Віті Семеренко Юля 5 передала-й, з 26 секундним відставанням від лідером. Олімпійська чемпіонка Сочі, яка повернулася у великий спорт після трирічної паузи на першому ж рубежі змусила понервувати всіх українських уболівальників. Промахнувшись двічі, Віта першими ж доп.патронамі закрила мішені і відправилася в гонку. На лижні молодій мамі поки що важко, на кожному колі Віта програвала близько 10 секунд лідерам, однак чисто пройдена стрілянина стоячи компенсувала ці відставання. На передачі естафети Віта зберегла всі ту ж 5-ю позиції, хоча відставання і збільшилася.

А ось етап Руслана Ткаленко став переломним для нашої збірної у всій гонці. Використавши по одному доп.патрону на кожному з вогневих рубежів Ткаленко зумів на фінішному колі відіграти 40! секунд у лідерів гонки збірної Росії і на передати другим естафету Андрію Доценко. І Андрій не підвів, використавши один доп.патрон на лежанні, стійку чернігівський спортсмен пройшов чисто, а на фінішному колі зумів вирвати бронзову нагороду у Олександра Поварніцена зі збірної Росії. Таким чином, в обох змішаних естафетах на етапі в Отепя збірна України завоювала бронзові нагороди!

Подіум нашої команди в цій гонці виявився ще більш важливий тим, що дозволив жіночої збірної України зберегти п’яте місце в Кубку націй IBU і отримати максимальну квоту на участь в гонках наступного сезону.

IBU Кубок. Отепя, Естонія. змішана естафета

1. Норвегія (0 + 7) 1: 24: 20.1

2. Франція (0 + 7) 21,4

3. Україна (0 + 7) 26,4

Юлія Журавок (0 + 0 0 + 2) 26,7 5-е місце на етапі

Віта Семеренко (0 + 2 0 + 0) +1: 26.0 5-е місце на етапі

Руслан Ткаленко (0 + 1 0 + 1) 42,3 2-е місце на етапі

Андрій Доценко (0 + 1 0 + 0) 26,4 3-е підсумкове місце

4. Росія (1 + 3) 38,2

5. Австрія (0 + 8) 58,4

6. Німеччина (0 + 7) +1: 13.9

Нагадаємо, сьогодні відбулася також змішана одиночна естафета в Отепя, в якій українська команда була знята у зв’язку з відставанням в коло.