Учені виявили останки динозавра з чотирма крилами

Китайські вчені виявили останки птахоподібного динозавра, що мав пір’я як на передніх, так і на задніх кінцівках. Передбачається, що саме він був перехідною ланкою між динозаврами і птахами, пише Кореспондент.

anchiornis-huxleyi

Стаття дослідників під керівництвом професора Сінома Сюєя з Палеонтологічного інституту при Шеньянському університеті Китаю опублікована в журналі Nature.  Знайдені у ґрунті китайської провінції Ляонін скам’янілості належать вже описаному раніше виду Anchiornis huxleyi з групи троодонідових.

Цього разу останки потрапили до рук учених в настільки хорошому стані, що дозволили переглянути ранні висновки. Учені вперше зуміли довести, що Anchiornis huxleyi насправді є не примітивним птахом, а птахоподобним динозавром.

Детальний аналіз скам’янілостей дозволив встановити, що останки належать доісторичній рептилії, передні і задні кінцівки якої, а також хвіст, були вкриті густим пір’ям, що нагадує крила і хвіст птахів.

Ця знахідка не тільки є ланкою, якої бракувало в еволюції між динозаврами і птахами, але і дозволяє по новому поглянути на процес розвитку пір’яного покриву від виду до виду. Незважаючи на те, що вченим вже відомо досить багато видів динозаврів, схожих на птахів, їхні останки, на думку багатьох палеонтологів, мають дуже малий вік, щоб бути останками справжніх предків птахів.

Нова ж знахідка відноситься на сам початок завершальної епохи юрського періоду – так зване оксфордське століття, що почалося приблизно 161 мільйон років тому. Вік скам’янілостей, таким чином, перевершує вік найбільш стародавніх і найпримітивніших птахів – археоптериксів, що з’явилися не раніше 151 мільйона років тосу. Крім того, Anchiornis huxleyi є найстародавнішим представником птахоподібних динозаврів з виявлених ученими рептилій.

джерело http://expres.ua/