Волинський науковець виграв грант президента

Викладач Луцького національного технічного університету Ярослав Пастернак став одним із 54 – ох молодих українських вчених, які отримають грантівські кошти Президента України на наукові дослідження.

Кабінет Міністрів України схвалив проект розпорядження Президента України, що передбачає надання грантів 54-ом молодим українським вченим на загальну суму 3 млн 540 тис. грн. Відповідне розпорядження було подано МОН та проголосоване на засіданні Уряді 22 березня.

На конкурс до Державного фонду фундаментальних досліджень у 2016 році на здобуття грантів Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених на 2017 рік було подано 152 заявки. Саме з них і обирали переможців.

Учені отримають фінансові заохочення для досліджень екосистем, розробки противірусних препаратів, аналізу невербальної комунікації у криміналістиці, аналізу архівів УНР, соціологічного моніторингу студентського життя та ін.

Одним з переможців конкурсу став і доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри Луцького національного технічного університету Ярослав Пастернак. Тема його праці – «Розробка методів граничних інтегральних рівнянь для двовимірного та тривимірного аналізу структурно неоднорідних анізотропних термомагнітоелектропружних тіл».

Гроші на ці гранти вже зарезервовано у Державному бюджеті України на 2017 рік. Для того, щоб ці кошти були надані молодим науковцям, залишився один крок – підписання відповідного розпорядження Президентом України.