Луцькі депутати просять якнайшвидше призначити вибори мера

Звернення про якнайшвидше призначення дочасних виборів Луцького міського голови прийняли депутати Луцької міськради під час засідання чергової 21 сесії Луцькради 29 березня.

Нагадаємо, автором проекту рішення є депутат від фракції «Солідарність» Андрій Покровський. Відповідно до рішення бюджетної комісії, з тексту викинули всі заполітизовані та емоційні моменти.

Згаданим рішенням депутати звертаються до Верховної Ради України з проханням якнайшвидше призначити дострокові вибори міського голови. Адже депутати підтримали проект рішення про дострокове припинення повноважень міського голови, саме цього рішення не вистачало для того, аби ВРУ могла розглядати питання про призначення виборів у Луцьку.

Депутат Павло Данильчук («Народний контроль»), засумнівався у тому, що народні депутати оперативно призначать нові вибори. Тому, якщо до наступної чергової сесії у парламенті не буде жодної реакції на звернення луцьких депутатів, він пропонує згодом розглянути звернення до ВРУ з питанням, чому так сталося.

Натомість депутат Григорій Пустовіт («Батьківщина») порадив не сумніватися у роботі більшості Верховної Ради, у тому числі й найбільшої фракції – БПП «Солідарність».

«Це приниження фракції «Солідарність». Ми віримо у ВРУ і те, що найбільша фракція виконає свої обов’язки», – повідомив він.

Депутат Юлія Вусенко («Самопоміч») запропонувала копію цього звернення надіслати і до профільного комітету, та депутат Андрій Козюра зауважив: згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» це звернення направляється у ВРУ, а не в комітет.

«Кожен депутат органу місцевого самоврядування повинен хоча б раз у рік прочитати цей Закон. А якщо Ви вже про Верховну Раду читаєте Закон – тоді зрозуміло», – завернувся до неї він, натякнувши на бажання і перспективи Вусенко отримати мандат нардепа.

Урешті, депутати підтримали проект рішення в редакції, яку підтримала бюджетна комісія.