«Це результат загравання президента з радикалами», – Росія про теракт у Луцьку

Президент України Петро Порошенко протягом довгого часу загравав з радикалами, і в сьогоднішніх умовах незрозуміло, хто з них має більше впливу в країні, заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

«На жаль, загравання і якась спроба весь час йти на поводу у радикалів, те, що демонстрував Президент України, призвело до сьогоднішніх результатів. Питання відкрите: чи має вплив Президент України на те, що відбувається у нього в країні? Хто диктує кому волю? Закон, влада, представники держави чи радикали і націоналісти, незаконні збройні формування, хто зараз уособлює владу на Україні?» – заявила Захарова в ефірі передачі «60 хвилин» телеканалу «Росія-1».

За її словами, і МЗС РФ, і інші представники Росії говорили про те, що «будь-яке загравання, будь-яка гра з націоналістами із будь-якого питання, на будь-яку тему призведе до найстрашніших результатів, а результати будуть такими, і зараз ми їх бачимо».

Вона також прокоментувала обстріл генконсульства Польщі в місті Луцьку, сказавши, що «грандіозний міжнародний скандал триває в Україні уже кілька років, те, що ми бачимо у стосунку до дипломатичної місії зарубіжної держави – це, на жаль, логічна ланка ось цього страшного ланцюга беззаконня і загравання з націоналістами, радикалами, людьми, які повністю випали з правового поля».

Нагадаємо, в ніч на 29 березня генконсульство Польщі обстріляли у Луцьку. Польський консул Кшиштоф Савіцкі зазначив, що обстріл – ніщо інше, як теракт.

Міністерство закордонних справ Польщі викликало посла України у Варшаві Андрія Дещицю і пообіцяло направити ноту протесту через напад на генеральне консульство країни в Луцьку.

На думку глави Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, обстріл консульства Польщі показав, що провокації для дестабілізації польсько-українських відносин вийшли на новий рівень.

Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що міністерство зробить все для того, щоб покарати винних в обстрілі.

Бюро нацбезпеки Польщі назвало провокацією обстріл генконсульства.

Генеральні консульства Республіки Польща в Києві, Харкові, Одесі, Вінниці та Луцьку 29 березня зупинили роботу.