У Раді запропонували заборонити аборти за власним бажанням жінки

У законопроекті пропонується встановити, що штучне переривання вагітності дозволяється лише у випадках та за наявністі обставин, встановлених законодавством.

У “БПП” пропонують дозволяти аборти лише у випадку загрози вагітності життю жінки, патології плоду або зачаття в результаті зґвалтування.

Народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” Дмитро Голубов зареєстрував у Верховній Раді України проект закону №6239 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмежень по проведенню операцій штучного переривання вагітності (абортів).

Текст законопроекту розміщено на сайті парламенту. Сьогодні, 29 березня, його було направлено на розгляд Комітету.

У законопроекті пропонується встановити, що штучне переривання вагітності дозволяється лише у випадках та за наявності обставин, встановлених законодавством, у терміни, що не перевищують 22 тижні.

Наразі, у чинній нормі цієї статті йдеться, що штучне переривання вагітності, якщо вона не перевищує 12 тижнів, може здійснюватися за бажанням жінки. У випадках, встановлених законодавством, штучне переривання вагітності може бути проведене у разі вагітності від 12 до 22 тижнів. Перелік обставин, що дозволяють переривання вагітності після 12 тижнів вагітності, встановлюється законодавством.

Крім того, законопроектом у законі “Основи законодавства України про охорону здоров’я” встановлюється, що операція штучного переривання вагітності (аборт) може бути проведена у закладах охорони здоров’я лише у випадках та за наявністі таких обставин: якщо вагітність несе пряму загрозу життю вагітної жінки; наявності медичних показань щодо патології плода, несумісної з життям дитини після народження; зачаття дитини в результаті зґвалтування.

Вказані обставини обов’язково засвідчуються комісією відповідних експертів.

“Жінці, якій дозволена операція штучного переривання вагітності (аборт), в обов’язковому порядку безкоштовно надається повнота усієї інформації про наслідки такої операції та стадію ембріоногенезу”, – йдеться у проекті закону.