У Луцьку просто біля шкіл продають алкоголь

Наразі до 10 торгівельних закладів Луцька реалізують алкоголь та тютюн на відстані меншій ніж 100 метрів від шкіл міста. Про це проінформувала заступник начальника управління розвитку підприємництва та реклами Наталія Рибай, – повідомляє «Волинська правда».

0_226089_6e688b56_orig

Комісія Луцькради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва розглянула питання стосовно дотримання підприємцями міста норми щодо заборони реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у межах 100- метрової зони навколо навчальних закладів. Як пояснила Наталія Рибай, колізія полягає у тому, що якщо у Луцьку діє регламентована рішенням міської ради та відповідним розпорядженням міського голови норма, то уповноважений орган Кабміну, що видає ліцензію на торгівлю алкоголем надає її підприємцям без огляду на те, де розташований той чи інший торгівельний заклад. Чому, у відповідь на штрафні санкції, окремі підприємці Луцька зверталися до суду.

 

«Я не розумію сенсу цієї норми щодо заборони у 100-метровій зоні. Є законодавча норма щодо заборони продажу спритного неповнолітнім, тобто до 18 років. Продали алкоголь школяру – тоді і треба штрафувати. А то понапридумували заборон, які ніхто не виконує», – зауважив член комісії Сергій Шкода.

 

Як позитив, Наталія Рибай відмітила той факт, що більшість підприємців міста є свідомими і не продають алкоголь вночі, з 22 години до 8-ї ранку. Хоча є і злісні порушники.

 

«Під час рейдів нам важко робити «контрольні закупки» – не продають. Хоча, не виключено що алкоголь можуть реалізовувати о цій порі знайомим покупцям, але загалом норма здебільшого виконується», – резюмувала вона.

джерело http://www.pravda.lutsk.ua/