НЕФКО пропонує Луцькраді п’ять мільйонів у кредит

Депутати погодила попередню кредитну пропозицію від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) на фінансування впровадження заходів проекту «Енергоефективність в громадських будівлях м. Луцька».

Про це йшлося сьогодні, 5 квітня, під час засідання постійної комісії міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва.

Як повідомила директор департаменту бюджету та фінансів Луцькради Лілія Єлова, пропозиція НЕФКО – це ще не є офіційний документ про отримання коштів, це рішення про те, що міськрада надає погодження на попередню кредитну пропозицію, яку можуть надалі узгоджувати та корегувати. Рішення міської ради про взяття кредиту може бути прийняте лише після отримання дозволу з Міністерства фінансів.

Ці кошти, які Луцькрада хоче отримати від НЕФКО, планують спрямувати на реалізацію проекту «Енергоефективність в громадських будівлях м. Луцька».

Умови кредиту

Строк запозичення – 9 років від підписання кредитного договору. Пільговий період – 30 місяців від підписання кредитного договору. Відсоткова ставка – 6 місячна «Euribor» плюс маржа 6,25 % річних. Відсоток за прострочення – 8 % понад відсоткову ставку. Погашення кредиту здійснюється рівними піврічними платежами, відповідно до умов кредитного договору, починаючи після завершення періоду відстрочки. Сплата відсотків по кредиту здійснюється рівними піврічними платежами, відповідно до умов кредитного договору, починаючи з першої погодженої дати платежу, що припадає після надання першого траншу кредиту (період відстрочки не застосовується до платежів зі сплати відсотків).

Комісійні за організацію 1,2 % суми кредиту сплачується у зв’язку з першою виплатою кредиту. Комісійні за зобов’язання 1 % річних (нараховується на невиплачену суму кредиту) сплачується щопіврічно у дати повернення кредиту.

Дострокове повернення – у будь-яку дату повернення кредиту, але не раніше ніж 2 роки після першої виплати кредиту, зі сплатою 2% комісії за дострокове повернення, що розраховується рівно із достроково сплачуваної суми.

Доступні кошти будуть 30 місяців від підписання кредитного договору, але перша виплата повинна бути здійснена не пізніше ніж через 12 місяців після підписання.