У Шацьку вже видають ID-картки замість звичайних паспортів

З першого березня цього року у Шацькому районному секторі Державної міграційної служби розпочали прийом документів та видачу ID-карток (паспортів громадянина України).


Для цього територіальний підрозділ уже забезпечений в повному обсязі матеріально-технічними ресурсами, необхідними для оформлення і видачі паспортів громадянина України.
Як розповідає Надія Матвійчук, завідувач Шацького РС УДМС України у Волинській області, з першого березня паспорт громадянина України видається вже не у формі паперового документу, а у формі ID-картки. Цей документ видається кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Особам, які не досягли 18-річного віку, ІD-картка видається на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку – на кожні 10 років.
Щодо термінів, то документ видається не пізніше, ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети для його отримання, а також у тому випадку, коли паспорт видається вперше. Якщо людина хоче отримати картку терміново, то її видати мають не пізніше, ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети.
За оформлення, обмін, а також у разі втрати, викрадення паспорта необхідно буде сплатити адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством. За оформлення паспорта, який видається вперше, адміністративний збір також не сплачується.
До паспорта (ID-картки) вноситься така інформація:
-назва держави;
-назва документа;
-ім’я особи, стать, громадянство, дата та місце народження;
-унікальний номер запису в державному реєстрі;
-номер документа;
-дата видачі документа та закінчення його строку дії;
-найменування територіального підрозділу Державної міграційної служби, що здійснив оформлення паспорта;
-реєстраційний номер облікової картки платника податків;
-відцифрований образ обличчя особи;
-відцифрований підпис особи.