«Брехня вбиває», – Андрій Куликов

Відомий український журналіст, редактор, медіа-експерт Андрій Куликов взяв участь у «WEST MEDIA FORUM», який відбувся 18 вересня у Луцьку. Основний меседж його виступу – брехня вбиває.

b-9yi_jyad8

Розмірковуючи про це, Куликов згадав ряд фактів, коли брехня політиків, державних посадовців, журналістів призводить до трагічних наслідків. Це й інформація про розміщення зброї масового знищення в Іраці, якої згодом не виявилось, це й приклади державної військової пропаганди тощо.

«І трагедія під Ілловайськом стала наслідком брехні. У тому числі – брехні від ворога, який гарантував безпечний вихід, та й нашої брехні самим собі. Ми – непереможні! Нам нічого не страшно! Приблизно в той самий час я був у Харкові і там біля одного торгівельно-розважального центру стояв намет, де збирали гроші і харчі, речі на допомогу українським бійцям. Все було гарно. Все було правильно. Але голос з динаміка промовляв таке: «Українську армію ще ніхто й ніколи не перемагав». Навіщо ми кажемо собі таке? Навіщо ми не попереджаємо себе про небезпеку, яка існує? Чому у нас час-від-часу виникають заклики – під час війни не можна критикувати владу, бо це грає на руку ворогу? Чому ми так не довіряємо одні одним та вважаємо, що окрім заборони нас ніщо від ворожої пропаганди не врятує?», – зазначив журналіст.

«Брехня вбиває! Вона вбиває віру, вона вбиває віру у власні сили, вона не вбиває знання. Тому що знання вбиває брехню. І коли я чую: «Я вірю в те і те»… Ну це добре вірити, але сліпа віра вона є сліпою вірою. Треба знати і будувати свої дії на розрахунку того, що ти можеш зробити», – додав Андрій Куликов.

джерело http://hromadske.volyn.ua/