Волинянин обладнав власний газопровід, щоб красти паливо

Працівники ПАТ «Волиньгаз» виявили несанкціонований газопровід на подвір’ї приватного будинку у селі Березовичі Волидимир-Волинського району, через який споживач мав можливість незаконно використовувати газ в обхід лічильника. «Додаткову» трубу «умілець» вмонтував у систему газопостачання. У зв’язку з цим, фахівці додатково проаналізували споживання газу цим домогосподарством. Результати показали, що за останніх два роки, обсяги спожитого блакитного палива, зафіксовані лічильником, значно зменшилися, порівняно з попередніми роками та не відповідають площі житла й встановленим там газовим приладам.

За виявленим фактом волинськими правоохоронцями уже розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 185 Кримінального Кодексу України (Крадіжка). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу, арешту на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Окрім того, згідно Кодексу газорозподільних систем, порушнику доведеться заплатити і за завдані збитки державі. За попередніми підрахунками, сума за використання необлікованих об’ємів газу споживачем сягає понад 100 тисяч гривень.

Про це інформують у прес-службі ПАТ «Волиньгаз».

За минулий рік фахівці ПАТ «Волиньгаз» зафіксували майже 100 випадків крадіжок блакитного палива на суму близько 1,5 мільйона гривень. Після виявлення незаконних втручань більшість порушників визнає свою провину і сплачує за самовільний відбір газу передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж людина не зізнається у скоєному, питання стягнення збитків вирішується в судовому порядку. При цьому за рішенням суду на користь газорозподільного підприємства, споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати.

Кожен споживач може конфіденційно сповістити ПАТ «Волиньгаз» про випадки незаконного використання газу за телефоном (0332)-77-69-30. В разі підтвердження фактів, людину, що повідомила про крадіжку і залишила свої контактні дані, очікує гідна фінансова винагорода.