Склад контрафактної горілки луцького депутата виявили журналісти

Горілку без належних акцизів продавали по 36 гривень за пляшку в Луцьку на одному зі складів ТОВ «Полісся-Трейд». Підпільний пункт незаконного продажу алкоголю викрили журналісти, здійснивши контрольну закупку та викликали на місце правоохоронців. Як відомо, причетний до цього бізнесу очільник фракції БПП «Солідарність» у Луцькій міській раді Петро Нестерук.

Підпільний продаж контрафактного алкоголю викрила журналіста ТРК «Аверс» Наталія Поліщук. Жінка розповідає, що все йшло як по маслу – алкоголь продали без зайвих запитань, та коли дізналися, що це журналісти, то спробували відібрати оковиту.

«Ми сьогодні купили 10 пляшок горілки, яка з явними ознаками підробки, адже на акцизних марках відсутні елементи захисту, які повинні бути. Зокрема, немає голограми. А коли продавці зрозуміли, що ми журналісти, то почали видирати з рук сумку з пляшками та намагалися нас виштовхати. Втім, помітивши таке правопорушення, ми не покинули заклад, я викликала поліцію. Також написала заяву на керівника ДФС у Волинській області з проханням негайно здійснити перевірку на складі, бо там я побачила величезну партію алкоголю, які теж, ймовірно, з підробними акцизами», – розповідає Наталя.

Зауважимо, що склад розташований у Луцьку за адресою Андрія Марцинюка, 35. Він належить мережі ТОВ «Полісся-Трейд», засновником та кінцевим бенефіціаром фірми є сам Петро Нестерук, керує компанією його дружина – Неля Нестерук.

Після того, як журналісти передали закуплений алкоголь податковій поліції, склад зачинили й не дозволити там здійснити перевірку. Також на місце приїхала й сама Неля Нестерук із охоронцем. Спочатку жінка оглядала, хто є біля складу, розмовляла по телефону. Та коли підійшли журналісти, аби бізнесвумен пояснила ситуацію, жінка сховалася за двері.

Як повідомили працівники податкової поліції, матеріали справи вони направили в прокуратуру, аби ті підготували клопотання в суд, щоб отримати ухвалу на перевірку складу. Такої ухвали вони досі не отримали.

Аби отримати пояснення журналісти поїхали в прокуратуру. Втім, черговий прокурор не вийшов.

Охоронець повідомив, що в нього нарада з керівником і коли завершиться – невідомо. До журналістів він так і не вийшов, попри 40-хвилинне очікування. Аби таки дочекатися ухвали суду та здійснити перевірку, не давши вивезти алкоголь, на місці чергують журналісти ТРК «Аверс» та учасники ГФ «Варта порядку».

Нагадаємо, що контрафактну горілку вже виявляли журналісти в мережі магазинів «Гроно». Однак луцькі фіскали заявляють, що марки акцизного податку, якими маркована горілчана продукція, що реалізується в у Луцьку, не мають ознак підробки. Натомість Інформаційному агентству Волинські Новини з власних джерел стало відомо, що напередодні перевірки з мережі магазинів «Гроно», власником якої є депутат Луцької міської ради Петро Нестерук,в терміновому порядку вивезли фальсифікований алкоголь. Відтак, можна зробити припущення, що у магазинах готувалися до перевірки профільних органів.

с