З Луцька втікає молодь

Найбільшою проблемою для перспективи розвитку Луцька його мешканців вважають відтік молоді у великі міста і за кордон.

Про це заявив керівник «Асоціації регіонального розвитку» (організація, яка відповідно до результатів тендеру, розробляє стратегію розвитку Луцька) Петро Гоцалюк, пишуть Волинські новини.

Зі слів Гоцалюка, процес розробки стратегії міста активно триває. Він повідомив, що вже провели соцопитування мешканців, SWOT-аналіз та створили профіль громади. З його слів, це – база для наступних етапів.

Згідно з дослідженнями, найпершою проблемою є відтік молоді у великі міста і за кордон. І лише далі лучан турбують питання благоустрою, інфраструктури і подібне.

Відповідно до цього ж опитування, основними причинами виїзду молодих людей за кордон є низька зарплата, відсутність роботи та низькі шанси професійної самореалізації.

Як пояснюють розробники стратегії Луцька, стратегічне бачення міста наступне: «Луцьк – історичне європейське місто з інноваційною економікою, комфортне для мешканців та гостей»

Серед можливостей, завдяки яким Луцьк стане саме таким, називають розвиток транспортних коридорів з сусідніми державами, співпрацю з прилеглими громадами, енергоефективність, туризм, та нові економічні ніші.

Ключові напрямки стратегії Луцька наступні: розвиток людського капіталу, розбудова інноваційної економіки, культурно-історичний та діловий туризм, розвиток міської інфраструктури та розширення меж міста і міжмуніципальне співробітництво.

Власне, чому розробка стратегії дуже важлива? Учасники заходу переконані: ті міста, які матимуть чітку стратегію розвитку та кваліфікованих фахівців, які вміють якісно розробляти проекти, матимуть суттєві переваги в залученні ресурсів для розвитку.