У ЗГОРАНАХ – УНІКАЛЬНА СТАРОВИННА ПАМ’ЯТКА ВОЛИНІ

У селі Згорани Любомльського району розташована визначна пам’ятка архітектури – Свято-Дмитрівська церква XVІI століття. Це другий найдавніший дерев’яний храм у Волинській області. До того ж, у ній збереглися унікальні книги з рукописами в них. Про це пише«Кордон».

їimg_1858

 

Церква названа в честь Святого Дмитрія Солонського, тому село Згорани 8-го листопада відзначає престольне свято. Отець Петро, уродженець села Нудиже, є настоятелем храму вже 17 років.

Храм збудований у 1674 році, за церковними відомостями, за кошти парафіян. Ця церква була до 1795-го року уніатською (греко-католицькою), а згодом стала православною. Цікаво, що храм зберігся у первинному вигляді: бруси не різані, а тесані, що є особливістю такої споруди. Крім того, у ньому збереглись ікони та книги XVІI століття. У деяких книгах писар зробив навіть рукописи про те, як Наполеон спалював Москву (саме в той час відбувались ці події).

Так, справді, про стиль написання XVІI століття свідчить зображення однієї з ікон: образ Дмитрія Солонського – центральний, а по боках – весь його життєвий шлях, його страждання.

Варто зазначити, що святиня була постійно діючою, навіть під час війни. Був період, коли церкву на початку ХХ століття хотіли спалити та побудувати нову, більшу. Проте тодішній настоятель храму якомога довше відтягував цю справу, що й допомогло зберегти архітектурну пам’ятку.

За словами священнослужителя, храм гарно виглядає завдяки небайдужим прихожанам, які турбуються про нього. Тож Свято-Дмитрівський храм у селі Згорани – одна з історичних візиток Любомльського краю.

джерелоhttp://vip.volyn.ua/