Волинську шахту розорюють ті, хто мають «мохнату руку» в Міністерстві, – голова профспілки

На шахті №1 у Нововолинську триває триває масштабний та зухвалий розграбунок: організоване вивезення кольорових металів (кабелю, арматури, тощо). При цьому адміністрація шахти переслідує не крадіїв державного майна, а працівників, які протистоять викраденню матеріальних цінностей.

Більше того, планують взагалі зняти охорону з об’єктів, де ще залишилося обладнання з кольоровими металами. Про це написав голова ППО ВНПС «Захист Праці» на державному підприємстві Шахта №1 «Нововолинська» Володимир Власюк у своїй публікації на «Нововолинському інформаційному порталі».

За збігом обставин чи внаслідок добре продуманих рішень, менеджмент, призначений Києвом, доводить до зубожіння вітчизняні підприємства, зокрема, вугільних шахт на Волині – про це, нагадаємо, нещодавно розповідав учасник торговельної блокади з ОРДЛО, доброволець батальйону «Донбас» волинянин Богдан Пташник. З його слів, блокада допомогла зрозуміти всю суть нинішньої правлячої верхівки.

Ситуація на шахті №1 підтверджує те, що відбувається доведення до зубожіння та знищення вітчизняних підприємств. Зі слів Володимира Власюка, тих, хто хоче врятувати шахту №1 «Нововолинська», намагаються підставити та звільнити.

Подаємо текст його публікації без змін.

«І знову Шахта №1, і знову крадіжка кольорових металів, і знову слідчо-оперативна група… Я ставлю собі запитання: скільки ця вакханалія буде продовжуватись, коли вже нарешті хтось понесе відповідальність? Люди вже дали круту назву копальні – «Шахта чемпіон з викрадення міді»!

Народ, я реально вже збився з підрахунку, скільки є зараз відкритих кримінальних справ щодо фактів викрадення та пошкодження державного майна на шахті №1 Нововолинська. Але біда в тому, що адміністрація шахти переслідує не крадіїв державного майна, а працівників, які протистоять викраденню матеріальних цінностей, які адекватно реагують на крадіжки, викликаючи поліцію на місце злочину.

От і вчора 25.04, заступивши на зміну після нетривалого лікарняного, прийшлося пересіктися в адмінбудівлі шахти з одним з її керівників. До речі, на шахті куди не глянь, всі керівники з першого погляду і не розбереш, хто з них має хоч якісь повноваження. Так от від цього пана вже почув погрози в свою сторону та у сторону членів профспілки «Захист праці», яку я очолюю на підприємстві. Він погрожував звільнити всіх працівників служби охорони шахти, які входять до профспілкової організації і «тикав» мені на підпис черговий наказ директора, у якому йдеться про запровадження нового маршруту охорони по території шахти.

Вони хочуть забрати охорону від тих місць, де ще залишилося обладнання з кольоровими металами і багато інших незрозумілих підпунктів. Простіше кажучи, наказ містить суттєве погіршення умов праці працівникам служби охорони. А згідно із законодавством, ці зміни повинні пройти через погодження з профспілковою організацією, до якої входять більшість працівників охорони. Утім, керівництву шахти плювати на закони, головне для них – прибрати проблему з підприємства в будь-який спосіб.

Варто зазначити, що деякі члени нашої профспілки подібні погрози чули навіть від директора шахти. Чи можна це назвати переслідуванням та упередженим ставленням? Мабуть таки можна.

Додам, що вже майже місяць на шахті працює СБУ, працівники якої на гарячому зловили автомобіль КАМАЗ з краденим шахтним обладнанням «арочним кріпленням». Це все відвозилося до міста Червоноград як металобрухт, а там через незрозумілі фірми продавалось на місцеві шахти за шалені кошти.

От і вчора при прийомі/здачі чергування мною було виявлено відсутність мідного силового електричного кабелю, який був під’єднаний від кліткового підйому №2 до технічного комплексу шахти, січення кабелю 35 мм., довжиною приблизно 25-30 м. Спеціалісти підтверджують. що в метрі такого кабелю знаходиться приблизно 1,5 кг міді. Тож виходить всього 45 кг міді на прийомі металобрухту приблизна вартість біля 5 тис.грн.

Я побоююсь, що таким чином вони хочуть мене підставити. Думали «не виявить, прийме зміну і вуаля – халатне ставлення до роботи», яке завдало матеріальних збитків підприємству, тобто вже є реальна причини звільнити з роботи. Та не вийшло!

З’ясувавши всі обставини ситуації, передзвонивши до певних відповідальних осіб, які підтвердили, що на даній дільниці жодних робіт не проводилося і вказівок на демонтаж кабелю також не давали, я негайно викликам наряд поліції.

Я ось єдине не можу зрозуміти: невже вони мають такий зиск (мохнату руку) в Міністерстві, що навіть після таких кричущих кримінальних діянь на шахті, вони і досі очолюють дане підприємство. Подейкують, що шахту №1 прикупили собі деякі політичні ділки і в Міністерстві отримали добро на розграбунок з подальшим успішним потопленням копальні.

А що стосується позиції профспілки «Захист праці» на ДП Шахта №1 «Нововолинська» – ми виступали і виступаємо проти закриття копальні №1 нашого міста. Шахта може підняти ще не одну сотню тон вугілля на гора, навіть в такому плачевному стані, в якому вона опинилася на даний час».