На Волині у розпалі нерест ляща (фото)

Природоохоронці закликають не заважати відповідальному процесу


З настанням теплої сонячної погоди, коли температура води близько 12-14°, розпочинається нерест ляща (латинська назва – Abramis brama) і триває до кінця травня, коли температура води сягає 22-23°, повідомляє Національний природний парк «Прип’ять-Стохід».
Лящ стайна риба, відкладає ікру в заплавах річок на залиту лугову рослинність, на підмиті коріння верб, очерету, а також на занурені водні рослини.
Лящ стайна риба, відкладає ікру в заплавах річок на залиту лугову рослинність, на підмиті коріння верб, очерету, а також на занурені водні рослини. Глибини на нерестовищах коливаються в межах 0,2-2,5 м. Течія на нерестовищах може бути відсутня або бути дуже слабкою.
Лящі нерестяться найчастіше великими групами і досить гамірно. Це відбувається переважно в ранкові години, при тихій і теплій погоді. Нерестові ігри іноді тривають по кілька годин. Активні рухи риб перериваються тривалими періодами спокою. Під час нересту великі самці намагаються відтіснити від самок дрібних самців. Віднерестившись, риби негайно йдуть в більш глибокі ділянки водойми.
Для охорони природних водойм Національний природний парк «Прип’ять-Стохід» в період інтенсивного нересту ляща організовує цілодобове чергування працівників державної охорони і звертається до всіх із проханням свідомо взяти участь у збереженні рибних запасів та своєчасно повідомляти про факти варварського знищення водних біоресурсів із забороненими знаряддями лову.