У Луцьку вимагатимуть закриття заводу, через який у місті смердить

Лучан кличуть на мирну акцію протесту через жахливий сморід в місті.

Її планують провести на території Гнідавського цукрового заводу та ТОВ «БІО ПЕК» 22-го травня о 10 годині,
повідомили у прес-службі облосередку партії УКРОП.

Як відомо, причиною смороду в Луцьку є хімічна реакція, в яку вступають відходи від виробництва біоетанолу та нечистоти, які скидають на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу.

“Наші депутати надіслали не один запит до екологічних служб, аби, насамперед, з’ясувати який вплив спричиняє дана ситуація на здоров’я лучан. Однак, окрім відписок нічого не отримали”, – йдеться в оприлюдненому зверненні депутатів Луцької міської ради від УКРОПу до лучан.

У відповіді на депутатський запит Бориса Смаля до Державної екологічної інспекції у Волинській області зазначено, що вирішення проблеми щодо неприємних запахів належить до компетенції Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.Держпродспоживслужба переадресувала звернення у Луцьку міську раду, зазначають депутати. Відтак, на їхню думку, державні служби знехтували безпекою сотень тисяч лучан.

”Зауважимо, що Гнідавський цукровий завод офіційно зареєстрований у Луцькому районі. Відповідно бюджет міста від нього не отримує ні копійки. Згідно із санітарними нормами, виробництво такого типу повинно бути розташоване щонайменше за один кілометр від житлового кварталу”, – наголошують у зверненні.

Після звернення до головного санітарного лікаря України та Дердпродспоживслужби в.о. Луцького міського голови Ігоря Поліщука на ТОВ «БІО ПЕК» відбулася перевірка. Власники отримали припис від екоінсекції, повідомляють у прес-службі УКРОПУ.