Аналітик пояснив, як вплине закон про ринок електроенергії на тарифи і ціни

Повноцінний запуск нової моделі ринку електроенергії в Україні може призвести до росту тарифів.

Таку думку в коментарі сайту “24” висловив аналітик Андрій Вігірінський.

На момент запуску ринку в повній мірі, цілком вірогідно, тариф для населення буде зростати. Держава тут залишає для себе можливість для маневру, використовуючи такі поняття як “суспільна потреба”, “кінцевий споживач”, “постачальник останньої надії”. Це залишає момент для встановлення тарифу для споживача як фізичної особи,
— уточнив він.

730753

Однак, відзначив експерт, в той же час встановлюючий тариф для такого споживача – трохи нижчий від ринкової вартості. Держава повинна вказати конкретні строки, коли цей тариф буде приведений до ринкового, економічного обґрунтовання.

“Тобто, коли всі розраховують, що електроенергія подорожчає в п’ятий раз і на цьому все закінчиться – насправді це може бути не останнім етапом. Виходячи з формули, яка на сьогодні закладена і ніким не скасована в тарифі на електроенергію, в її виробництві, враховуючи інфляцію і девальвацію, при повноцінному запуску ринку тариф для населення зросте”, — зауважив Вігірінський.

Нагадаємо, парламент прийняв у першому читанні законопроект про ринок електроенергії. За оцінками експертів, він запрацює не раніше, ніж за 2 роки.

джерело  http://24tv.ua/