Чи вмотивована волинська молодь? – враження американки

Американка українського походження, консультант та тренер Програми активного громадянства Ірена Дацик приїхала до Луцька, щоб з’ясувати, чи вмотивована волинська молодь. Ця поїдка здійснюється в рамках проекту «Зміцнення молоді як активних громадян в Україні».

wdsourc

В рамках цієї ініціативи,Ірен Дацик здійснила ряд зустрічей, метою яких є почути думки молоді з приводу їхній відчуттів та поглядів щодо залученості у процес змін в Україні. Також завданням зустрічей є підвищити рівень їхньої мотивації.

«Бачу, що після Майдану став більший рух. Молодь зрозуміла, що коли вона хоче, то може мати вплив. Також молодь починає поступово усвідомлювати, якщо вона чогось хоче, то замість неї того ніхто не зробить. Я бачу нові маленькі ініціативи, нові громадські організації. Деякі працюють дуже активно, пишуть різноманітні проекти», – розповіла Ірена Дацик.

Окрім Луцька, тур в рамках проекту «Зміцнення молоді як активних громадян в Україні» передбачає поїдки у такі міста, як Львів, Тернопіль, Івано-Фарнківськ, Хмельницький, Київ, Одеса, Харків, Слов’янськ, Краматорськ, Добропілля, Новоградівка, Маріуполь, Дніпропетровськ.

За словами Ірени Дацик, такі поїздки дозволяють комплексно побачити настрої української молоді. «Щодо Луцька, то активність молоді тут менша, ніж скажімо у Львові та Тернополі, але є чимало активних молодих людей. Тут в Україні молодь прагне зробити щось корисне та починає усвідомлювати, що зміни мають починатися на індивідуальному рівні. Водночас, багато хто з студентів, немає часу для громадської активності, або не приваблені цим ще. Але є ті активних 5 %, які стараються, важко працюють і намагаються мотивувати тих 95%. Я думаю, що повільно, але є успіхи», – зазначила Ірен Даниш.

Джерело http://hromadske.volyn.ua/