З 1 жовтня у Луцьку подорожчає холодна вода

Нові тарифи на холодну воду набирають чинності у Луцьку 1 жовтня.

eg3

Про це повідомили у відділі інформаційної роботи міськради.

Отож, загальна вартість кубометра води та стоків з 1 жовтня становитиме для мешканців багатоповерхівок 10,6 гривні, для приватного сектору – 9,7 гривні. В середньому для населення вартість водопостачання і водовідведення зросла на 14%.

Якщо врахувати, що споживання одного мешканця Луцька в середньому становить 2,5-3 кубічних метрів, то сім’я з трьох чоловік платитиме приблизно на 3,90 гривень в місяць більше.

Зі слів головного економіста КП «Луцькводоканал» Ольги Шевчук, основними причинами перегляду тарифів стало підвищення вартості електроенергії, природного газу, обов’язкових зборів та платежів, ріст мінімальної заробітної плати та зменшення обсягів реалізації послуг.

«Лише за останні півтора року вартість електроенергії змінювалася декілька раз, звичайно в сторону збільшення. Питома вага електричної енергії в собівартості послуг з водопостачання та водовідведення є найбільшою і становить 32%. Ціна електроенергії, яка була врахована в діючих тарифах, становила 1,95 гривні за кіловат-годину, а на сьогодні вона зросла до 2,16 грн (з ПДВ). Витрати підприємства щомісячно зросли в середньому на 300 тисяч гривень. У рік ця сума досягає близько 3,6 мільйона гривень, для яких відсутнє джерело покриття. Таке відставання тарифів від нових цін – на електроенергію та інші складові тарифу завдає величезних збитків комунальному підприємству.

Крім цього, суттєво змінилась і вартість матеріалів, реагентів, запасних частин, обладнання та комплектуючих. Скажімо вартість солі, яку ми використовуємо для знезараження питної води зросла в 2,1 рази. Зросли витрати по податках та зборах».

Також, варто зазначити що у Законі України “Про державний бюджет України на 2016 рік” не передбачили коштів на відшкодування різниці в тарифах на централізоване водопостачання та водовідведення.

Джерело http://www.volynnews.com/