У Луцьку за 25 років незалежності України вперше презентували книги для незрячих

t_1_img_8444

У студії друку шрифтом Брайля створили дві перші книги для людей із вадами зору, а у перспективі планують друкувати до десяти книг в рік у 20-30-ти примірниках.

Презентація двох стартових книг «Волонтери. Мобілізація добра» та дитячої книги Надії Гуменюк «Літо з амазонками» відбулася у вівторок, 18 жовтня.

Друкували книги у студії друку шрифтом Брайля «Braille Studio», центри якої функціонуватимуть не лише у Луцьку, а й в Києві.

Голова Волинського осередку всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук зазначив, що проект почали реалізовувати одночасно з київськими колегами. Та наразі вдалося завершити лише одну частину в Луцьку.

Обладнання для луцької студії придбали після перемоги у конкурсі громадських ініціатив.

«Ми виграли конкурс завдяки небайдужим волинянам і, взявши 45 тисяч гривень, придбали обладнання, якого буде достатньо на перший час для друку. Відтепер луцькі незрячі матимуть доступ до літератури та інших дидактичних матеріалів шрифтом Брайля», – зазначив Віталій Ткачук.

Половину коштів на придбання принтера у Луцьку надала директор Центру хірургії ока професора Загурського Тетяна Єремеєва. Допомогли з купівлею обладнання і представники компанії «Модерн-Експо» та благодійного фонду «Волинь-2014».