Україна і Словаччина домовилися про співпрацю в енергетичній сфері

Прем’єр Словаччини запевнив у готовності країни сприяти в реверсі максимальних обсягів газу в Україні

257250

Питання співпраці в енергетичній сфері обговорювалося на зустрічі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фицом. Глави урядів зустрілися на полях 26-го Економічного форуму в місті Криниця-Здруй в Польщі.

Про це повідомила прес-служба Кабміну.

“Ми зацікавлені в зміцненні співробітництва, зокрема, в енергетичній сфері, також, сфері транзиту і видобутку газу”, – заявив Володимир Гройсман.

У свою чергу, Роберт Фіцо запевнив в готовності уряду Словаччини сприяти в реверсі максимальних обсягів газу в Україні.

Також, Фіца підкреслив готовність максимально сприяти в транспортуванні каспійської нафти через територію Словаччини та України на Чеський нафтопереробний завод в місті Кралупи.

Повідомляється, що Гройсман окреслив головні пріоритети поглиблення співробітництва зі Словаччиною. Серед них, зокрема, розвиток спільних інфраструктурних проектів, реформа української митниці (фінансування спільних баз даних, розвиток проектів щодо перетину кордону). Також, залучення словацького бізнесу в Україну.

Фіцо запросив Гройсмана відвідати Словацьку республіку, зокрема, у період, коли Словаччина буде главою ради ЄС. Український прем’єр прийняв запрошення.

Обговорювалося і питання активізації торговельно-економічної співпраці країн. Домовилися відновити роботу Українсько-словацької комісії з економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. Її засідання відбудеться найближчим часом в Україні.