У луцькому університеті представлять книгу «Сестра моя, Софія…»

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки у Луцьку Лариса Івшина представить новинку «Дня» «Сестра моя, Софія…».

ivshyna_larysa_sofija_45

Газету «День» і університет поєднують багаторічні стосунки. І одним із перших міст, де відбувається представлення книжкової новинки, традиційно є Луцьк. Адже саме в цьому місті і місці, тоді ще у Волинському державному університеті, свого часу відбулася найперша презентація дебютної книги «Україна Incognita», котра, як виявилося, дала початок масштабній Бібліотеці газети.

Головний редактор «Дня» є членом Наглядової ради університету, його Почесним професором. В оголошенні про цьогорічну презентацію університет наголошує, що головний редактор усеукраїнської газети «День» Лариса Івшина презентуватиме одну з найуспішніших книг цьогорічного Форуму видавців – «Сестра моя, Софія…».

Проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анна Данильчук зазначає: «Мені випала честь бути присутньою на першій презентації нової книги від газети «День» «Сестра моя, Софія…» на книжковому форумі у Львові. Як завжди, професійна команда «Дня» приготувала надзвичайно якісну презентацію – цікаві виступи непересічних авторів, концентровані смисли, неочікувані паралелі України і Болгарії, які уже наприкінці зустрічі, і ще навіть до прочитання книги, видалися мені такими природними і кровними, що мимоволі ставиш собі запитання – як ми не помічали цього раніше?

У Лариси Олексіївни особливий талант – відчувати красу і мудрість, Софію у світі, у людях, в історії, осмислювати і ословлювати це, повертаючи нам втрачене та зафарбовуючи невидиме яскравими кольорами історії, зменшуючи простір нашого особистого і державного незнання. Для мене книга сповнена любові до спільного і відмінного між обома нашими народами. Наша історія, доповнена панорамним баченням розвитку сусідніх народів, особистості та міста, що славилися у спільному минулому, допомагають розкодувати раніше приховані смисли і віднайти шлях до себе істинних.

Ми дуже раді, що у четвер презентація книги «Сестра моя, Софія…» відбудеться у нашому університеті, що носить ім’я Лесі Українки. Вона, як і її дядько Драгоманов – це теж наша спільна українсько-болгарська історія, красива і мудра її сторінка. До того ж, це чергова зустріч із Ларисою Олексіївною, а отже – новий поштовх до розвитку і роздумів, пошуків і відкриттів. Чекаємо, любимо, читаємо, адже Софії-мудрості завжди хочеться іще!».

Зустріч з головним редактором «Дня» відбудеться 20 жовтня о 15.00 в приміщенні бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, що на вул. Винниченка, 30а.

Нагадаємо, що книгу «Сестра моя, Софія…» та інші видання «Дня» можна придбати в мережі книгарень «Є» по всій Україні, в мережах «Дім книги» (Тернопіль, Хмельницький, Вінниця), «Книголюб» (Суми, Конотоп), «Книголенд» (Харків), а також у низці книгарень Львова, одеській «Книгарні-кав’ярні», івано-франківському «Букіністі», ужгородських «Книгах», ніжинському магазині «Освіта».