ЛУЧАН У ЦЕНТРІ МІСТА ВЧИЛИ ГІДНОСТІ

У Луцьку влаштували форум-театр, аби привернути увагу громадськості до проблем людей, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні – маломобільних груп населення. Дійство відбулося на Театральному майдані 20 жовтня.

img_9084

Організували захід у рамках гендерного моніторингу центральної частини Луцька, який розпочала ініціативна група лучанок у вересні. До того ж, на переконання координатори проекту Тетяни Карпів, форум-театр приурочили до Всесвітнього дня гідності.

Гендерний театр «Дзеркало» Луцького педагогічного коледжу виступив із двома міні-виставами, які висвітлювали проблеми маломобільних груп населення, з якими ці люди стикаються на вулиці щодня. Для прикладу, зобразили поведінку компанії молодих людей, коли біля них проходила незряча людина. Замість того, щоб допомогти безперешкодно пройти, герої міні-вистави насміхалися й влаштовували перешкоди незрячій дівчині. У результаті вона впала. Найцікавіше ж, що героєм вистави міг стати кожен глядач, який хотів і знав, як змінити поведінку хоча б одного негативного героя. Глядач ставав актором і змінював хід подій, створюючи позитивне завершення історії.

Тож у такий спосіб лучани вчилися бути гідними та відстоювати гідність інших людей, які з певних причин не можуть її відстояти.

Сценарій вистав, до слова, придумали самі студенти.

«У них було завдання – придумати, як можна привернути увагу громадськості до проблем таких людей. Ідей було стільки, що від них не було відбою. Але ми вибрали найбільш типові», – розповіла очільниця гендерного театру Ірина Чемерис.

Зауважимо, що глядачам такий формат театру дуже сподобався. Адже спочатку вони могли просто спостерігати й бути нібито відстороненими від процесу. Утім, проблеми, порушені у виставах, були знайомі усім, тож кожен міг переінакшити сюжет, змінивши негативного героя на позитивного.