Аварійні балкони та люки вулиці Лесі Українки – результати моніторингу безпечності

Ініціативна група проекту «Безпечний Луцьк: ґендерний моніторинг центральної частини міста» цього тижня моніторила вулицю Лесі Українки.

original-photo

Аварійні балкони та люки вулиці Лесі Українки – результати моніторингу безпечностіОсвітлення

Центральна частина вулиці є зручною для огляду – на відстані 25 метрів у вечірній час ви зможете добре побачити обличчя перехожого чи перехожої (але якщо тільки не звертатимете у бічні провулки).

Аварійні балкони та люки вулиці Лесі Українки – результати моніторингу безпечності

Камери стеження є лише біля деяких крамниць (найчастіше ювелірних), часом офісів та банків.

Моніторки помітили й певні недоліки. Наприклад, провулок біля Собору – неосвітлений уночі. Небезпечним є провулок, який позначений знаком «вул. Гаврилюка». Попри те, що він знаходиться одразу біля центральної вулиці він зовсім не освітлений, з поганим асфальтним покриттям. Хоча, за нормами ДБН освітленими мають бути і бічні провулки на відстані 100 м від центральної вулиці.
Сквер за міським судом і забуте кафе навпроти – теж небезпечні місця – немає жодного ліхтаря. Провулки між будинками після суду і аж до площі Возз’єднання – темні і небезпечні. До того ж, ці провулки компенсують відсутність туалетів (біля буд №8, 10, 12).
Деякі зауваження щодо освітлення є і щодо території біля будинків від № 18 до №24, де світло закривають густі крони дерев. У сквері перед радіокомпанією теж немає ліхтарів і дуже темно уночі.
У вечірній час також погано освітлені сквери на перетині з вулицею Кривий вал та Сенаторки Левчанівської.

Про балкони, які можуть впасти на голову

У будинку на вулиці Лесі Українки, 37, де знаходиться паб «Веселий Джек» стіна – суцільний витвір мистецтва вандалізму. То того ж, ця частина вулиці є небезпечною, адже балкон на другому поверсі, над входом в цей паб, є в аварійному стані і, судячи з вигляду, може впасти на голову перехожим.
Аварійним є також дерево біля «APPLEROOM», крім того, біля нього висить клубком незахищений провід.

Про те, що вулиця пішохідна гості міста мають здогадуватися

Найперше на що звернули увагу моніторки те, що відсутній знак на початку вулиці про те, що це – мистецька вулиця, пішохідна зона.

Єдиним таким повідомлення є знак заборони паркування, поставлений біля фонтану, який нещодавно розпочали будувати. Стихійні паркувальні місця водії та водійки роблять досить часто, особливо у будні.

Реконструкція відбулася – про бордюри біля дерев забули

Нещодавно відбулася реконструкція цієї вулиці: поклали нову бруківку, додали цікавих малих архітектурних форм. А от про бордюри, котрі обрамлюють дерева на цій вулиці, забули.