На Волині відсвяткували 25-річчя створення ВО «Свобода»

23 жовтня 2016 року на Волині у місті Горохів урочисто відзначили 25-річчя створення ВО «Свобода».1_7bfb9

Розпочався захід із молитви та благословення, яке учасники святкування отримали від декана Горохівського благочиння отця Андрія Сидора. Керівник Горохівської районної організації ВО «Свобода» Валентина Магурчак отримала подарунок від священика –  ікону святої Покрови. З вітальним словом до присутніх звернувся колишній віце-спікер парламенту, свободівець Руслан Кошулинський, котрий пригадав, що перша політична листівка в Україні була виготовлена у ХVІ столітті саме на Горохівщині.

«25 років – велике політичне зростання. Згадайте, хто мав політичний досвід творення партійності структури. Окрім комуністів ніхто не мав. І ось ці романтики, молоді хлопці, воїни-афганці, студентство, «Варта руху», молодіжна організація «Спадщина», «Студентське братство» – об’єдналися творити політичну партію. Ці люди вважали, що комуністи, які перефарбувалися, взяли собі інші політичні бренди – нічого іншого як комуністичний радянський режим не побудують. І ось ці молоді романтики вийшли на творення політичної партійної структури. Ніхто досвіду не мав, не знав як це робиться. Я єдине, що маю право сказати, як людина яка в партії вже 20 років, – що маю честь бути серед тих людей, які мають велику віру в свою ідею, віру в українців і українську традицію. Базове, що тримає свободівців  – це, щоб українці жили добре на своїй Богом даній землі», – зазначив націоналіст.

Руслан Кошулинський, як людина, яка захищала рідну землю у новітній російсько-українській війні, наголосив на вагомості мови на війні, як важливого ідентифікатора свій-чужий. Чимало уваги у своєму виступі націоналіст приділив українській культурі та ідеології – складових, які творять націю. На свято до свободівців завітали і колишні члени ОУН-УПА. Квітами та гучними аплодисментами вітали в’язня сталінських таборів, жінку, яка в 16 років вступила в ОУН Тамару Криштальську та упівця Павла Івчука, котрий у свої 85 років не пропускає марші УПА в Києві. Музичні вітання для свободівців та горохівчан подарували як місцеві колективи, дитячий гурт «Кобзарик» чиї пісні в запису в окопах слухають на фронті, колектив «Барви осені», представники УТОСу, так і гості із сусіднього Берестечка. Завершилось святкування концертом Володимира Вермінського, котрий виконував повстанські пісні, власні хіти, а також добре відомі пісні 80-х років у новій музичній обробці.