Луцьк: де заборонено курити. ПЕРЕЛІК

У 2006 та 2010 році Луцька міська рада прийняла два рішення про впорядкування вживання тютюнових виробів на території міста та затвердила вільні від куріння зони.

top-photoНаразі департамент муніципальної поліції час від часу проводить рейди, аби перевірити, наскільки лучани дотримуються затверджених правил. Варто зауважити, що куріння у заборонених місцях тягне за собою попередження, або ж накладання штрафу від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (51 – 170 гривень), – пише Район.Луцьк.

Якщо муніципали зловлять «на гарячому» вдруге, то платити доведеться більше. За повторне правопорушення, вчинене протягом року накладається штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів (170 – 340 гривень).

Відтак, вiдповiдно до пункту першого рішення Луцькради мешканцям забороняється паління на робочих та громадських місцях. Крім того, пунктом третім у місті встановили вiлънi вiд курiння зони (ті, де палити заборонено).

До них належать:

приміщення та прилеглi до них територiї закладiв охорони здоров’я, навчальних та освiтньо-виховних закладів (включаючи дитячi садки, загальноосвiтнi заклади, вищi навчальнi заклади, заклади позашкiльної освіти), закладiв культури, закритих та вiдкритих спортивних споруд (100-метрова зона навколо них);
примiщення органiв державноi влади та органiв місцевого самоврядування, iнших державних установ;
10-ти метрова зона навколо входу до будь-якого примiщення;
зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них;
лiфти, будинковi сходи та пiдiзди багатоповерхових житлових будинкiв, балкони житлових будинкiв, пiдвальнi примiщення;
дитячi майданчики, мiсця дитячого вiдпочинку (включаючи iгротеки, комп’ютернi клуби, кiнотеатри, внутрiшньо-дворовi дитячi площадки) та прилегла до них територiя;
офiснi примiщення пiдприемств, установ, органiзацiй, суб’єктів пiдприемницькоi дiяльностi;
заклади торгiвлi (включаючи територii торгових рядiв, ринкiв, ярмарок, оптових та дрiбнооптових баз, кiоски, магазини);
зони вiдпочинку (включаючи rrарки, пляжi, сквери);
культовi споруди та прилеглi до них територii;
центральна частина міста (100-метрова зона навколо Театралъного та Київського мйданів, майдану Президента Грушевського, проспекту Волi, вулиці Богдана Хмельницького, вулиці Лесi Украiнки, вулиці Винниченка);
мiсця постiйного та тимчасового скупчення людей (в тому числi, пiд час проведення масових заходiв).

Проте передбачається, що керiвники підприємств, установ, органiзацiй приватноi, комунальної та державної форм власностi, власники та орендарi вiдповiдних споруд та примiщенъ зобов’язані вiдвести сшецiальні окремо розташованi iзолъованi мiсця для палiння та розмiстити iнформацiю про їх розташування.