У селі на Волині не хочуть бути децентралізаційними «першопроходцями»

Мешканці села Колодеже на Горохівщині не хочуть створювати об’єднану територіальну громаду з центром у Сенкевичівці.

top-photo-2Про це вони говорили під час візиту представників Асоціації міст України, – йдеться в сюжеті Громадського.Волинь.

Експерти з децентралізації розповідали про можливості, які відкриває перед громадами адміністративна реформа, та про її переваги над традиційною формою місцевого самоврядування.

Зустріч відбулася у понеділок, 24 жовтня, у приміщенні Колодежівської сільської ради.

На захід прийшли депутати сільської ради та представники інших сільських та селищних рад, які за планом об’єднання повинні були входити в ОТГ.

Депутати Колодежівської сільської ради виступили проти об’єднання із Сенкевичівкою, аргументуючи це тим, що вони не бажають бути першими в Горохівському районі, хто створить територіальну громаду.

Учасники зустрічі наводили приклад «виходу із колгоспу», коли їм теж давали багато обіцянок.

«Нам тут обіцяли золоті гори, роботу людям і все-все на світі. І все… Розвалилося…», – нарікають місцеві та бояться повторення гіркого пострадянського досвіду і зараз.

Однак, експерт із децентралізації – представник Асоціації міст України Олена Кузьмич каже, що метою поїздки у рамках «Децентралізаційного марафону» є якраз розвіювання міфів громади перед реформою: «Завдяки таким поїздкам ми намагаємося донести людям, що ж таке адміністративна реформа, що таке децентралізація, подолати ті міфи, які існують».

«Децентралізаційний марафон» вже здійснив 40 роз’яснювальних поїздок у населені пункти на Волині.