На гуляннях у Луцьку медовуху продають незаконно, – фіскали

top-photo-6

Чимало виробників алкоголю на Волині не мають ліцензій. До прикладу, це стосується продукції медоварів.

Про це заявила начальник управління контролю за обігом та оподаткування підакцизних товарів ГУ ДФС у Волинській області Наталія Єлова, – повідомляють Волинські Новини.

«Ми всіх бачимо і знаємо. Ми з ними працювали, розповідали, що їм треба зробити, вилучали продукцію. Вони закиваються законом про бджолярів. І медовуху роблять без ліцензії. Ліцензія на виробництво алкогольної продукції коштує 780 гривень, для продажу на опт – вона дорожча, але їм було б достатньо такої», – пояснює вона і додає: продаж продукції медоварів на заходах у Луцьку відбувається незаконно.

Наталія Єлова пояснює: все, що виробляється шляхом бродіння і має міцність вище 8,5 %, підлягає обов’язковому маркуванню, етикетки мають відповідати затвердженим стандартам, там має бути інформація про виробника, склад продукту, номер ліцензії, дата виробництва і строк придатності. Щодо останнього, то, згідно з держстандартами, класична горілка, приміром має термін придатності 24 місяці, «особлива» – з добавками – 12 місяців, а настоянки до 3 місяців.

Також виникає питання, де бджолярі беруть спирт.

«Якби вони мали ліцензію, то могли б отримати спирт за нульовою ставкою. Колись була серйозна відповідальність оптовика, якщо він продав алкогольний напій суб’єкту, який не має ліцензії. Зараз з цигарками цього дотримуються, а щодо алкоголю цей пункт про відповідальність пропав і продають всі хто що хоче», – нарікає представник ДФС і додає: майже вся торгівля медоварами під час заходів у Луцьку – незаконна.