Кіоски на луцькій автостанції зносять для будівництва торгового центру, – підприємці

Кіоски, розташовані поруч із луцькою автостанцією №1, зносять через те, що на цій території планують збудувати торговий центр.

top-photo-10

У цьому переконані місцеві підприємці, – повідомляє Волинь24.

За їхніми словами, розбудовуватися планує власник одного з кіосків, а також бару, що наприкінці торгового ряду – Юрій Герун.

«Спочатку нам казали, що нададуть інші місце для розміщення кіосків, але зараз вже ніхто нічого не обіцяє. Звісно, попередження, що будуть демонтувати, приносили, але про дату і тим більше про те, що будуть це робити серед ночі – ніхто не попереджав. Я купила цей кіоск у 2001 році, справно плачу податки, працевлаштувала трьох продавчинь, у чому моя вина? Куди тепер людей дівати, в центр зайнятості?» – коментує ситуацію власниця одного із трьох кіосків, які демонтували цієї ночі Ніна Головій.

«Маю всі документи, технічний паспорт на споруду, в міськраді в плані чітко відзначено, що це – мій кіоск. Треба осучаснити його, поставити євроконтейнер? –Я готова, але ж ніхто не дає. Кажуть: немає плану прив’язки. Я готова його зробити, але – не дозволяють», – розповідає інша власниця торгової точки Наталія Чмирук.

Між собою підприємці переговорюються: просили починати демонтаж із крайнього кіоску, проте роботу почали із середини, адже скраю – контейнер Юрія Геруса, який має власні плани на подальшу долю торгівлі у цьому місці.

«Нам так і сказали: тут будуть більш багаті підприємці», – кажуть жінки.

У міськраді зауважили, що поки документи на будівництво торгового центру не надавали, проте в планах такий об’єкт дійсно є.

«Ще років двадцять тому ми почали просити керівництво автостанції розробити цивілізований план розміщення торгових точок. Уже і керівництво змінилося, але наші прохання ігнорують», – розповів заступник начальника Департаменту містобудування та архітектури Луцької міськради Ярослав Матвіїв.

«За цей час деякі підприємці через суд узаконили свої кіоски, зокрема, оформив право власності на бар підприємець Юрій Герус. До речі, він також є одним із акціонерів автостанції», – зауважив посадовець.

Тим часом, очільниця департаменту муніципальної поліції міськради Юлія Сиротинська, під керівництвом якої відбувався нічний демонтаж, запевнила, що ситуація пов’язана із відсутністю необхідних дозволів та неестетичним виглядом території, що є «візитівкою міста». За її словами, місцеві підприємці матимуть змогу розмістити тут кіоски, але – більш сучасного формату.

«Уже вісім підприємців звернулося, які готові поставити сучасні кіоски. Ви б бачили, що було у них старих контейнерах, які ми зносили: і сміття, і щурі вибігали… Крім того, ці торгові точки – незаконно встановлені. Землю міська рада дала в оренду автостанції, а та укладала з підприємцями так звані договори обслуговування платформ. Це ніде не обліковано, але з найменшого кіоску автостанція отримувала по 5 тисяч гривень, фактично обкрадаючи бюджет міста», – зауважила Юлія Сиротинська.