У селах біля "Рівнеазоту" та на околиці Рівного Держекоінспекція відібрала проби ґрунтів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив очільник відомства Андрій Мальований. Дослідження ґрунтів фахівці розпочали після викиду газів на хімічному підприємстві, що стався 20 липня.

Екологічна експертиза через аварію на Рівнеазоті триває, повідомив Андрій Мальований.

"Учора та сьогодні здійснюється дослідження ґрунтів у населених пунктах поблизу підприємства з урахуванням рози вітрів. Уже відібрано проби ґрунту в 5-х точках: поблизу підприємства ПрАТ "Рівнеазот", на території населених пунктів Городок, Караєвичі, Обарів, а також у місті Рівне – зі сторони луцького кільця", повідомив він.

Враховують розу вітрів: екоінспекція перевіряє ґрунти біля Рівнеазоту

Він також зазначив, що після аварії на підприємстві туди виїхали інспектори екоінспекції й зафіксували, що забруднюючі речовини перестали надходити в повітря. Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю інспекції Поліського округу зробили заміряли атмосферного повітря – показники в рамках допустимих концентрацій, написав Андрій Мальований.

Що відомо На 9-ту ранку 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу немає, повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Напередодні провели заміри повітря в с. Караєвичі, с. Городок, с. Обарів Рівненського району та мікрорайоні Ювілейний у Рівному і перевищення гранично допустимих концентрацій хімічно – небезпечних речовин у повітрі не виявили. Вміст оксидів азоту у повітрі на центральній дорозі на території підприємства станом на 17:10 був 0,8 міліграма на метр кубічний, а на дорозі від цеху до воєнізованого газорятувального загону 0,5 міліграма на метр кубічний. Про це 20 липня повідомив речник Служби порятунку Дмитро Мельник. Гранично допустима концентрація оксидів азоту у повітрі робочої зони складає 5 міліграмів на метр кубічний, а на території підприємства – 1,5 міліграмів на метр кубічний. Над "Рівнеазотом" 20 липня з'явилася руда хмара. На підприємстві повідомили, що стався викид нітрозних газів через розгерметизацію трубопроводу в цеху азотної кислоти. Олег Арестархов, керівник з комунікацій "Group DF", до складу якої входить "Рівнеазот", що показники якості повітря – в межах допустимих норм. Жодної загрози навколишньому середовищу та людям немає, а підприємство повернулось до роботи в штатному режимі. Потреби зачиняти вікна немає, запевнив Арестархов. Рівненський гідрометеоцентр завершив заміри у чотирьох точках: селах Городок, Караєвичі, Обарів, а також в Рівному на вулиці Млинівська. Перевищення гранично допустимої концентрації діоксиду азоту у повітрі не виявили, – проінформував о 21:30 на своїй сторінці у Facebook голова ОДА Віталій Коваль. Викиди з "Рівнеазоту" можуть випадати у вигляді кислотних дощів. Про це Суспільному розповіла старша викладачка кафедри хімії й фізики Національного університету водного господарства та природокористування Оксана Мисіна.

Джерело